Flappy Bird už nestáhnete. Dražený iPhone 5s ale hru obsahuje

Flappy Bird už nestáhnete. Dražený iPhone 5s ale hru obsahuje

Svět mobilního hraní v posledních dnech ovládl fenomén zvaný Flappy Bird. Graficky možná až příliš strohá hra, která však svou vysokou obtížností dohnala nejednoho hráče k nepříčetnosti. Na internetu i sociálních sítích se objevují videa, kde lidé kvůli této hře rozbíjejí své smartphony. Na vině má být právě vztek vyvolaný neúspěchem ve hře Flappy Bird.

Uživatelé na YouTube se chlubí nejvyšším dosaženým skóre. To obvykle nedosahuje více než 100 bodů

Na zoufalé výlevy hráčů už zareagoval samotný autor hry Dong Nguyen, který se rozhodl distribuci hry ukončit. O stažení hry z marketů, i přes to, že mu zobrazení reklamy vynášelo desetitisíce dolarů denně, informoval na Twitteru. Dodal, že hra nekončí kvůli právním problémům, ale že on sám nezvládá její následky.

Flappy Bird patřil k největším hypům uplynulých dní, uživatelé na sociálních sítích vzájemně porovnávali dosažené skóre. Hru bylo možné bezplatně stáhnout z AppStoru i Google Play. Pro uživatele, kteří hru nainstalovali před jejím včerejším odstraněním z marketu, bude i nadále dostupná. Ostatní mohou zkusit štěstí v aukci na eBay, kde uživatel pindrus draží černý iPhone 5s 16GB.

Klepněte pro větší obrázek
Na položku v aukci už se vede celkem 36 šetření, takže je možné, že tato aukce ani reálným prodejem neskončí

Přenechává v něm i nastavený vlastní účet, ke kterému patří nainstalovaná hra Flappy Bird. Na iPhone už proběhlo 74 příhozů, po posledním příhozu činí cena astronomických sto tisíc dolarů (cca 2 miliony korun). Otázkou je, zda bude tato kuriózní aukce regulérně ukončena, nebo účastníci svoje příhozy zruší.

Klepněte pro větší obrázek
Dostupnější variantou než dražit iPhone, je vyzkoušet některou z her inspirovaných Flappy Birdem. Flappy Bird Reborn je dostupný zatím pro Android a podle hodnocení některých hráčů je prý ještě o fous obtížnější než originál.

Témata článku: Mobilní hry, Kuriozita, Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 5s, Apple iPhone 5s 32GB, Apple iPhone 5s 64GB, Apple iPhone 7, Obsah

46 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Syntaxer 11. 2. 2014 18:12:26
    Novinka Butter Fly :D...
  • karel1892 11. 2. 2014 14:42:29
    jako prodat to za ty prachy dobrý :D ale spíš je blbý to prodávat s apple...
  • Martin Jeřábek 10. 2. 2014 20:26:27
    Takže můžu prodat svůj mobil za tolik peněz jak za Iphone 5s,já tu hru mám...
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení