Fly DS400 a DS500: dvě SIM, ale jen pro Rusko

Výrobce mobilních telefonů Fly nepatří v našich končinách zrovna mezi nejznámější, i přesto stojí za to zmínit jeho novinky s podporou DualSIM. Hned na úvod se sluší zmínit, že se s těmito modely nesetkáme všude v Evropě, primárně byly představeny pouze pro Rusko, což je pro Fly mimo Anglie, Indie a Ukrajiny jeden z nejvýznamnějších mobilních trhů na světě.

Přístroj DS400 je z představených dvojčat ten jednodušší. Dvoupalcový displej nabídne rozlišení 176 × 220 pixelů a podporu 262 tisíc barev, telefonu nechybí megapixelový fotoaparát nebo hudební přehrávač. K rozměrům 109,5 × 47,5 × 16,1 mm je 96,5 gramů zátěže trochu zbytečně vysoké číslo, s 800mAh baterií vydrží na příjmu mezi 7 až 10 dny.

Klepněte pro větší obrázek
Fly DS400

Fly DS500 je o poznání povedenější a vybavenější model, který přešel k výsuvné konstrukci. Displej s QVGA rozlišením se nepatrně zvětšil v úhlopříčce, rozlišení foťáku narostlo na 2 megapixely. Správnému všestrannému zařízení nemůže chybět ani hudební přehrávač s ekvalizérem, Bluetooth s A2DP profilem, e-mailový prohlížeč či podpora paměťových karet microSD. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Fly DS500

To ale není vše, u obou telefonů navíc shodně nalezneme podporu DualSIM s DCS, primární SIM pracuje v pásmech 900/1 800/1 900 MHz, sekundární je již pouze duální. Oba přístroje se chystají ke vstupu na ruský trh, otázka, zda je bude možné zakoupit i na jiných evropských trzích, zůstává zatím nezodpovězena.

Diskuze (1) Další článek: Samsung „Walkman“ Beat: nová hudební řada oficiálně

Témata článku: Rusko, SIM

Určitě si přečtěte