FM rádio v mobilu nutností, v ČR ho používá skoro 1,5 milionu lidí

FM rádio v mobilu nutností, v ČR ho používá skoro 1,5 milionu lidí

Teď už je jasné, proč každý nový model smartphonu s chybějícím (nebo softwarově zakázaným) FM rádiem vzbudí tolik rozruchu. V Česku je totiž poslech běžného pozemního rozhlasového vysílání na mobilu velmi oblíbený. Vyplývá to z pravidelné čtvrtletní analýzy poslechovosti českých rozhlasových stanic Radioprojekt, jejíž výsledky na svém webu zveřejnil borovan.cz.

Klepněte pro větší obrázek
FM rádio v mobilu dnes není samozřejmostí. Chybí například ve vlajkovém modelu Samsung Galaxy S4

Z analýzy, kterou zpracovávají agentury Median a STEM/MARK, vyšlo najevo, že narůstá poslechovost rozhlasu alternativními cestami. Mezi ně patří například streamované rozhlasové vysílání na internetu nebo poslech rozhlasu na mobilních zařízeních. Za uplynulý půlrok si rádio na mobilu aspoň jednou týdně naladilo 1,46 milionu posluchačů. Na internetu poslouchalo týdně 1,2 milionu lidí. Pro představu, jakýmkoli způsobem naladí aspoň jednou do týdne rádio celkem 85 % dospělé populace (počítáno od 17 let).

Diskuze (46) Další článek: Kroes: Regulace je potřeba, ceny se liší o stovky %

Témata článku: Ostatní, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S4 Active, Samsung Galaxy S4-A, FM rádio, Alternativní cesta, Mobil, Mil, Rádio

Určitě si přečtěte