Fólie na okna zablokuje signál mobilů

V dnešní době je stále více tajných a důvěrných informací uvnitř budov přenášeno po bezdrátových počítačových sítích. Tento signál uniká okny a může tak být snadno zachycen hackery, kteří se tak k tajným informacím snadno dostanou. Společnosti se proti tomuto úniku informací snaží různě bránit. Americká firma CPFilms Inc. si nyní nechala patentovat speciální průhlednou fólii LLumar Signal Defense, která brání průchodu elektromagnetický vln. Fólie by měla zcela zamezit nebo alespoň velmi zeslabit elektromagnetické vlnění na všech frekvencích, které se používají pro bezdrátovou komunikaci. A to včetně frekvenčních pásem používaných mobilními telefony. Průchod viditelného světla by přitom neměl být nijak omezen.

Fólie obsahuje několik vrstev kovových sloučenin a na jejím vývoji spolupracovalo i ministerstvo obrany Spojených států amerických a společnost ASTIC Signals Defenses. Právě některé vládní úřady a ministerstva USA již mají tuto fólii na oknech svých budov umístěnu. Celkově by se mělo jednat o více jak dvě stovky objektů. Kromě snahy zabránit úniku informací z budov do vnějšího prostředí je možné fólii použít i pro opačný účel. Očekává se, že ji budou využívat instituce na budovách, ve kterých není vítané používání mobilního telefonu.

Diskuze (6) | Mobil rozluští rozsypané čtverečky

Témata článku: Fólie, Používaný mobil, Mobil, Signál

Určitě si přečtěte

Ochraňte svůj displej: fólie Screenprotector.cz

Ochraňte svůj displej: fólie Screenprotector.cz

Displej mobilního telefonu je neustále vystaven velkému riziku poškození různými škrábanci a oděrkami. Dopřejte mu kvalitní ochranu fólií Screenprotector.cz. (Placená inzerce)

11.  12.  2006 | Inzerce

Krycí fólie na kapesní počítače: ANO či NE?

Krycí fólie na kapesní počítače: ANO či NE?

Kapesní počítače ovládané pomocí dotekové obrazovky trpí častým poškrábáním displeje. Této nepříjemnosti se můžeme bránit nalepením speciální krycí fólie, která má však vedle účelnosti i své nevýhody. Podívejme se na problém podrobněji.

29.  4.  2002 | Kuruc Jiří | 1