Doplněno: Aktuální situace v síti T-Mobile

Právě jsme obdrželi následující zprávu od T-Mobilu:

V průběhu dnešního dne nedošlo v souvislosti s postupujícími záplavami k žádným závažnějším výpadkům v provozu mobilní sítě T-Mobile.

Na jihu Čech, především v oblasti Českých Budějovic, došlo k výraznému navýšení provozu, který se po 12. hodině blížil až dvojnásobku běžného provozu. Po oznámení stavu ohrožení ve středních Čechách je zaznamenáván zvýšený provoz také v tomto regionu.

Společnost RadioMobil přešla pro zajištění co nejhladšího provozu v příštích dnech k následujícím opatřením. V oblasti Českých Budějovic, středních Čech a v některých ohrožených částech Prahy došlo k navýšení kapacity sítě. Pro případ potřeby jsou též připraveny dieselové agregáty a mobilní základnové stanice.

Napište nám, jaké máte s T-Mobilem ve vašem okolí zkušenosti vy.

Doplněno: Síť T-Mobile zatím funguje bez větších problémů. Na některých místech došlo k rozsáhlejším výpadkům napájení. BTS jsou napájeny prozatím z baterií a na místo míří mobilní dieselové generátory.

12:10 Síť T-Mobile zaznamenala (s výjimkou Vánoc a Silvestru) nejvyšší provoz ve své síti za posledních 6 let (tedy od vzniku sítě Paegas).

12:30 T-Mobile nabídl Integrovanému záchrannému systému 1000 mobilních telefonů i se SIM kartami. Zvyšuje se tak šance, že i při lokálním přetížení či zničení sítě Eurotel zůstanou členové IZS i nadále ve spojení pomocí další mobilní sítě.

12:31 T-Mobile zavedl až do odvolání volání zdarma na všechna dále uvedená krizová čísla:

České Budějovice 038/635 48 09, 038/700 51 25
Jihočeský kraj 038/672 04 92
Info Centrum Praha 02/222 41 257
Praha 02/36003350–59
Plzeň 019/803 38 11, 019/803 3816
Ústředí Českého červeného kříže 02/511 04 111

12:37 T-Mobile posunul splatnost všech faktur vydaných v minulém a tomto týdnu o jeden týden.

18:31 Tiskové prohlášení společnosti RadioMobil:

Celkově síť T-Mobile v uplynulých 24 hodinách pracovala bez významných výpadků. Od rána jsme opět zaznamenali výrazný nárůst počtu uskutečněných hovorů a odeslaných SMS zpráv. V některých místech se průměrné zatížení sítě pohybovalo až kolem 80 procent celkové kapacity. Pracovníci T-Mobile proto zajišťují průběžné navyšování kapacity sítě v nejvíce zatížených oblastech. V noci z pondělí na úterý tak došlo k významnému navýšení kapacity například v oblasti Kralup nad Vltavou a Plzně, během dnešního dne byla kapacita navýšena také v Praze.

V nastávajících hodinách se přesto na území Prahy může v některých místech vyskytnout dočasné přetížení sítě. Na rozsáhlém území Prahy totiž byla přerušena dodávka elektrické energie a zajištění náhradního zásobování energii pro všechny základnové stanice v této oblasti není technicky možné. Vykrytí těchto oblastí proto zajišťují ostatní základnové stanice na území Prahy a okolí.

Velmi slabý provoz dnes zaznamenala Infolinka T-Mobile. Mezi nejčastější dotazy zákazníků přitom patřili informace o zasílání informací prostřednictvím služby T-Mobile Info, informace o zasílání SMS zpráv a dále dotazy související s vyúčtováním služeb.

23:03 Krizový štáb rozhodl, že poskytne T-Mobilu naftu do jeho mobilních generátorů elektrické energie, aby zamezil výpadku sítě v důsledku výpadku napájení. Některé BTS T-Mobilu totiž běží z generátorů již více než den.

14. 8. T-Mobile k večeru zahájil hromadné rozesílání informačních SMS s krizovými telefonními čísly, kam se lidé mohou z mobilních sítí zdarma obracet.

 

Diskuze (6) Další článek: Eurotel: Krizové řízení v praxi

Témata článku: Akt, Krizový štáb, Red, Mobil

Určitě si přečtěte