Doplněno: Povodně: Aktuální situace v síti Eurotel

Před několika okamžiky jsme obdrželi informace o fungování sítě Eurotel v současné krizové situaci - v lokalitách postižených povodní. 

Eurotel:

Provoz v síti je bezproblémů, pouze jedna základnová stanice je bez elektrické energie ze rozvodné sítě a běží na náhradní zdroj - dieselový agregát. Právě teď stoupá provoz v síti  v oblasti Strakonic  a na Českokrumlovsku.
Takto se připravujeme na  další vývoj:


1) Od poloviny minulého týdne má oddělení provozu sítě mimořádnou pohotovost. V současné době máme v krizových oblastech připraveny týmy posilené o techniky a další zaměstnance z jiných, klidných regionů.

2) Jsme připraveni posilovat kapacitu sítě - stávající (rozšíření počtu hlasových kanálů) i pomocí mobilních buněk. Přrávě teď už probíhá posílení kapacity v oblasti Strakonic a na Českokrumlovsku.

3) Krizové telefony -  ve spolupráci s operačním střediskem Generálního ředitelství Hasičského záchraného aktualizujeme seznam telefoních čísel s vyššími prioritami volání.

Podle posledních informací běží 10 BTS Eurotelu na českobudějovicku a českokrumlovsku z baterií. Připraveny jsou další mobilní generátory. Během dne Eurotel pomocí mobilních BTS posílil ve vybraných regionech kapacitu sítě. Krizové telefony pro Krizové řízení dnes fungují naprosto bez problémů. Tiskový mluvčí Eurotelu, Jan Kučmáš, uvedl, že priority SIM karet byly vybraným více než 30 členům Krizového řízení nastaveny již včera ráno. Od minulého čtvrtka se také podařilo odstranit některé komunikační problémy, které v rámci Krizového řízení minulý týden nastaly. Komunikace mezi jednotlivými složkami Krizového řízení by tak měla při koordinaci záchranných prací probíhat v pořádku.

Doplněno:

Podle posledních informací je více než 30 BTS Eurotelu bez dodávek elektrické energie a fungují pouze na baterie.

Praha - Staroměstské náměstí: Síť Eurotel je podle našich čtenářů přetížená a nelze se dovolat

Roztoky u Prahy - Eurotel má údajně v tuto chvíli (11:11) výpadek signálu

12:24 70 BTS Eurotelu jede na záložní napájení, 10 BTS ve velkých městech bylo zatopeno a odstaveno z provozu, na pokrytí to ale nemělo vliv, nicméně se snížila kapacita sítě (viz náš článek o Povodních a mobilech)

12:30 Eurotel zavedl volání na krizová telefonní čísla zdarma, podle našich informací jej také za posledních několik hodin zpětně nebude účtovat. Týká se to těchto telefonních čísel:

České Budějovice 038/635 48 09, 038/700 51 25
Jihočeský kraj 038/672 04 92
Info Centrum Praha 02/222 41 257
Praha 02/36003350–59
Plzeň 019/803 38 11, 019/803 3816

14:42 Podle našich informací funguje v Praze spojení pro Krizové řízení bez problémů. Zatížení sítě Eurotel se v Praze pohybuje do 90%

16:35 Provoz v síti Eurotel již klesl zhruba o 10%.

16:40 V rámci krizového řízení využívá volání zdarma přes 5000 z celkového počtu 8500 v současné době aktivních SIM karet.

16:48 Volání na výše uvedená krizová telefonní čísla nebude zpětně účtováno všem tarifním zákazníkům, a to od včerejšího dne. Uživatelům služby Go se toto volání neúčtuje od 13:00 dnešního dne. Volání bude zdarma až do zrušení krizových linek.

14. 8. Eurotel vysílá pomocí Cell Broadcast krizová telefonní čísla. Kapacita sítě v Praze byla posílena na Letné a na Vítkově o vysokokapacitní BTS.

 

 

Diskuze (40) Další článek: Eurotel nabízí Textart

Témata článku: EU, Euro, Dieselový agregát, Akt, Red, Vybraný region

Určitě si přečtěte