Fotomobily fotí lépe než jednorázové fotoaparáty

Společnost Future Inc, která se zabývá analýzami trendů v oboru zvaném imaging, zveřejnila výsledky studie srovnávající fotomobily s běžnými fotoaparáty. Během testování se s různými přístroji vyfotilo šest různých scén a výsledky se ve formátu 10 × 15 cm vytiskly na běžné inkoustové tiskárně, v automatu pro tisk fotografií a vyvolaly se také v digilabu.

Ačkoli se samozřejmě dalo očekávat, že malé objektivy a snímací čipy nemohou být zárukou kvalitních fotografií, autor zprávy Tony Henning prohlásil, že byl příjemně překvapen. I fotomobily s rozlišením 640 × 480 bodů dávaly výsledky srovnatelné s jednorázovými fotoaparáty.

U nás jsou jednorázové „papírové“ fotoaparáty téměř neznámé, v jiných zemích je ale jejich obliba velmi vysoká. Třeba v USA, tedy v zemi, kde je fototechnika až neuvěřitelně levná, jsem během několika týdnů viděl jen velmi málo lidí s běžným fotoaparátem. Papírovou krabičku měl ale na turisticky zajímavých místech v ruce téměř každý.

Další informace: tisková zpráva Future Inc

Diskuze (15) | Siemens M65 v prodeji (a od července u Oskara)

Témata článku: Fotoaparát, Foto

Určitě si přečtěte

BlackBerry Motion: Tak trochu jiný Android [recenze]

BlackBerry Motion: Tak trochu jiný Android [recenze]

** Ostružina bez klávesnice, která se musí spolehnout na jiné přednosti ** Surový výkon to určitě nebude, navrch má naopak software ** Zařízení je určeno pro ty, kteří vědí, co od mobilu chtějí

14.  1.  2018 | Láska Jan | 21

LG V30: Neprávem opomíjený klenot [recenze]

LG V30: Neprávem opomíjený klenot [recenze]

** LG V30 přichází bez druhého displeje, avšak s minimálními rámečky ** Novinkou je certifikace IP68 a armádní MIL-STD-810G ** Evropská verze tentokrát podporuje bezdrátové dobíjení (Qi)

7.  1.  2018 | Měchura Milan | 39