Fotomobily Nokia 6230 a 7200: obrovský rozdíl v kvalitě

Možná se vám už zdá, že to s útržky informací o Nokii 6230 trochu přeháníme a že bychom místo krátkých článků měli raději konečně připravit recenzi. Velká recenze vyjde zítra, ale tuto bleskovku mi ještě odpusťte, protože do recenze se mi následující věc příliš nehodí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Jde mi o výrazný rozdíl mezi kvalitou výstupů vestavěného fotoaparátu v Nokiích 6230 a 7200. Oba dva telefony přicházejí na trh najednou, kvalita jejich snímků se však velmi výrazně liší. Podívejte se na následující obrázky. První je pořízen Nokií 6230, druhý véčkem 7200.

 

 

 

 

 

 

Na malých náhledech se mohou fotografie zdát vyrovnané, snímky Nokie 6230 možná díky barevnosti dokonce někdy trochu lepší. Po otevření velkých obrázků jsou ale obrázky z véčka o třídu výš, zejména v exteriéru. Na fotografiích z Nokie 6230 chybí detaily, obrázky jsou přepálené, trochu zrnité a ani barevnost moc neodpovídá skutečnosti. Výhodou "íčkového" modelu je ale širší objektiv - dobře to je vidět na poslední dvojici obrázků, která je focená ze stejného místa.

Škoda, že vestavěný fotoaparát Nokie 6230 nepořizuje stejné snímky jako véčko 7200. Nokia je známá tím, že ve výrobě používá stejné komponenty v co největším množstvím modelů. Použití rozdílných fotoaparátů ve dvou současných novinkách je proto trochu zvláštní.

Diskuze (76) Další článek: Fotogalerie: displeje Nokie 6230

Témata článku: Nokia, Nokia 6230, Nokia 7200, Rozdíl, Obr, Foto

Určitě si přečtěte