Francie se bojí špiónských útoků na BlackBerry

Francie se bojí špiónských útoků na BlackBerry

Reportéři deníku Le Monde přinesli překvapivou zprávu, že bylo francouzským úředníkům zakázáno používat komunikátory BlackBerry. Konkrétně jde o členy kabinetu prezidenta země a předsedy vlády. Důvodem jsou obavy o bezpečnost jejich e-mailové komunikace. Zodpovědní zástupci bezpečnostní agentury SGDN se totiž obávají, že by mohly zahraniční vlády jejich elektronickou poštu odposlouchávat – servery služby BlackBerry jsou umístěny na území Velké Británie a USA.

Někteří úředníci zmíněných kanceláří toto nařízení porušují a své černé komunikátory tajně používají dál. Jeden z nejmenovaných pracovníků dokonce říká: „Snažili se nám nabídnout jiné přístroje, které by nahradily naše BlackBerry, ale nefungovalo to.“

Službu BlackBerry provozuje kanadská firma RIM (Research In Motion) a v současné době jí využívá okolo sedmi miliónů uživatelů. Ve Francii celou aféru rozpoutal Jacques Myard, člen vládní strany UMP, když řekl, že komunikace přes BlackBerry není bezpečná. Společnost RIM se proti tomuto tvrzení ihned ohradila s tím, že jejich šifrovací systém je nejbezpečnějším způsobem bezdrátové komunikace. V minulosti obdrželo BlackBerry bezpečnostní osvědčení od NATO, vlády Velké Británie, USA, Austrálie, Nového Zélandu, Rakouska a Kanady.

Zdroj: BBC

Témata článku: Blackberry, Software pro mobily, Software pro PC

Určitě si přečtěte

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

10.  8.  2017 | Láska Jan | 30

Apple iOS 11: velké grafické změny a pár šikovných vychytávek [vyzkoušeno]

Apple iOS 11: velké grafické změny a pár šikovných vychytávek [vyzkoušeno]

** Vyzkoušeli jsme první veřejnou betu iOS 11 ** Jaké novinky a změny systém přináší ? ** Vyplatí se aktualizovat nyní, nebo počkat na finální verzi?

4.  7.  2017 | Miksa Martin | 82


komerční sdělení

Komerční sdělení