Francie se bojí špiónských útoků na BlackBerry

Reportéři deníku Le Monde přinesli překvapivou zprávu, že bylo francouzským úředníkům zakázáno používat komunikátory BlackBerry. Konkrétně jde o členy kabinetu prezidenta země a předsedy vlády. Důvodem jsou obavy o bezpečnost jejich e-mailové komunikace. Zodpovědní zástupci bezpečnostní agentury SGDN se totiž obávají, že by mohly zahraniční vlády jejich elektronickou poštu odposlouchávat – servery služby BlackBerry jsou umístěny na území Velké Británie a USA.

Někteří úředníci zmíněných kanceláří toto nařízení porušují a své černé komunikátory tajně používají dál. Jeden z nejmenovaných pracovníků dokonce říká: „Snažili se nám nabídnout jiné přístroje, které by nahradily naše BlackBerry, ale nefungovalo to.“

Službu BlackBerry provozuje kanadská firma RIM (Research In Motion) a v současné době jí využívá okolo sedmi miliónů uživatelů. Ve Francii celou aféru rozpoutal Jacques Myard, člen vládní strany UMP, když řekl, že komunikace přes BlackBerry není bezpečná. Společnost RIM se proti tomuto tvrzení ihned ohradila s tím, že jejich šifrovací systém je nejbezpečnějším způsobem bezdrátové komunikace. V minulosti obdrželo BlackBerry bezpečnostní osvědčení od NATO, vlády Velké Británie, USA, Austrálie, Nového Zélandu, Rakouska a Kanady.

Zdroj: BBC

Témata článku: Blackberry, Software pro mobily, Software pro PC, Francie, Black

Určitě si přečtěte

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 8

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

** Nejprve to vypadalo jako vážný, ale jen izolovaný problém ** Pak se to nafouklo do obřích rozměrů ** CCLeaner má problém a Avast ostudu

24.  9.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 27