Freewarové hrátky s Palm OS

LR std

Jedna z palmovských variací na legendární 8bitovou herní klasiku jménem Lode Runner. Její námět byl prostý - pobíhat po plošinkách, sbírat zlato a vyhýbat se šíleným mnichům. To vše za pomoci žebříků, ručkovacích lan, své šikovnosti a především schopnosti rychle vykopat díru, kam může při obratném načasování někdo z oponentů spadnout. LR std je variantou velmi ortodoxní, nabízí pouze 1bitovou grafiku a 5 úrovní. Zato má však editor úrovní. Minimem pro hru je Palm OS 3.1. Velikost 11 kB ani nestojí za řeč.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 3/5
Stáhnout 


 
RastaLogic

Poměrně zajímavý titul s tajemným ninjou v hlavní roli. Nejedná se však o hru skákací či dokonce v karate stylu. Značně neobvykle jde o kombinaci arkády a logického puzzle. Jak to funguje v praxi? Kupříkladu musíte pomoci nastavit zrcadla tak, aby ninju nepřeřezal laser. Podobných logických úkolů je nutno řešit celou řadu. Freewarová verze plné hry RastaLogic obsahuje sice pouze 10 levelů, to jim ale nijak neubírá na zábavnosti. RastaLogic vyžaduje Palm OS 5.2+a 162 kB prostoru pro svůj ZIPnutý archiv.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout 


 
Coin Slide

Velmi pohledná puzzle hra, v níž je cílem vysbírat všechny mince. To se děje tak, že přes ně přejedeme červenou kuličkou. Malér ovšem je, že kulička se může hýbat vždy pouze jedním směrem, a to tak dlouho, dokud nenarazí na překážku, jež ji zbrzdí. Coin Slide obsahuje rovných 25 úrovní. Ty jsou sice trochu nevyvážené co do obtížnosti, ale zábava to bohatě vynahrazuje. Hra potřebuje Palm OS 5.0+, knihovnu MathLib a 29 kB místa na disku.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout 


 
PatNumber

Zajímavý zábavní kousek, který dokazuje, že i hra s čísly může mít něco do sebe. Pozor, dnes žádné počítání, PatNumber používá čísla pouze jako kulisy! A kde je ta zábava, ptáte se? Jde o to zapamatovat si 1 - 9 čísel, která nám palm nakrátko ukáže a potom je co nejrychleji správně zadat. Následně se dozvíme čas, jak dlouho nám to trvalo, i nakolik úspěšně jsme odhadli původní sestavu čísel. PatNumber pro rozběhnutí trvá na Palm OS 2.0+a potřebuje prostor o velikosti 49 kB pro svá data.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 3/5
Stáhnout  

Klepněte pro větší obrázek

Váš názor Další článek: Z čeho se skládá cena navigací

Témata článku: Palm, Software pro mobily, Software pro PC, Free, Palm OS, Free verze

Určitě si přečtěte