Freewarové hrátky s Palm OS

Nejen prací živ je člověk a jelikož se nám blíží konec týdne, vybíráme z naší freewarové sekce několik her pro zpříjemnění volného času. Pro začátek následuje oznámení o vesmírné strategii Space Driller, která se stala volně dostupnou i se svým registračním číslem. Staré dobré pexeso si dnes můžete zahrát s Memory24. Jako virtuální deska pro řadu stolních her nám poslouží 5Mok. A na závěr ještě nabízíme jednoduché hádání čísel s PiciPolo.


 
Space Driller

Ačkoliv jsme o hře Space Driller již hovořili, nelze ji dnes nezmínit znovu, jelikož již nepatří mezi komerční tituly, ale je volně dostupným sharewarem (registrační kód zde). Připomeňme, že se jedná o hru strategického typu, v níž je na hráči pečlivě vybalancovat spokojenou těžební kolonii na Měsíci na straně jedné a ziskovou společnost na straně druhé. Cílem strategie je vytěžit tolik rudy, abychom se zajistili na spokojený důchod. Čekat na nás bude i řada nepříjemných překvapení a již dopředu můžeme prozradit, že udržet šťastné akcionáře i zaměstnance nebude jen tak. Space Driller běží na libovolném stroji vybaveném nejméně Palm OS 3.5. Po stažení nás připraví o 298 kB.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 5/5
Stáhnout


 
Memory24

Klasická hra pro pilování paměti známá všem generacím hráčů pexesa. Stačí jen zvolit první obrázek a k němu najít druhý do páru. Pro úspěšné zvládnutí hry je pochopitelně nutno si zapamatovat pozice co nejvíce karet. Jestliže hráč trefí dvojici, hraje ještě jednou. Při hře jednoho hráče je cílem dohrát vše s co nejnižším počtem tahů (zobrazují se uprostřed). Memory24 podporuje výhradně hiresových 320 x 320 pixelů. Program nefunguje na starších Sony Clié s Palm OS 4. Velikost se drží na 53 kB.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
5Mok

Virtuální herní deska pro hry Go, Gomoku a Gobang. 5Mok skutečně neobsahuje žádnou umělou inteligenci, pouze herní desku, s níž si dva hráči mohou dělat co chtějí - hrát Go, piškvorky či Othello. 5mok obsahuje desky 19 x 19 a 14 x 14. Hardwarové nároky jsou velmi skromné. Stačit nám bude již 4bitová či 8bitová grafika, libovolný stroj s Palm OS 3.5 a 9 kB na ZIPnutý archiv.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 3/5
Stáhnout


 
PiciPolo

Jednoduchá hra s hádáním čísel, která má jednu jedinou výhodu - je prakticky nekonečná. Sice to není nic pro náročnějšího hráče, ovšem matematicky zdatné mladší jedince by snad i mohla na chvíli zabavit. PiciPolo obsahuje statistiku a k běhu požaduje nejméně Palm OS 3.5 a 65 kB pro svoje data.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 2/5
Stáhnout

Klepněte pro větší obrázek

Váš názor Další článek: Včera byl mazací den věrnostního programu O2 Benefit

Témata článku: Palm, Software pro mobily, Software pro PC, Free, Palm OS, Jednoduchá hra, Hrátky, Konec týdne


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70