Fring: konečně Skype pro Symbian

Vidina beznákladového volání pomocí VoIP láká v poslední době nejednoho uživatele. A tak jako na zjevení čeká mobilní komunita na chvíli, kdy se na scéně objeví mobilní verze nejpopulárnějšího VoIP klienta Skype.

Klepněte pro větší obrázek 
Princip služby Fring

Některé firmy ale čekat nechtěly, a tak se pustily do vývoje vlastního produktu, který by síť Skypu využíval. Jedním z nich je např. iSkoot (více na webových stránkách). V posledních dnech ale můžete na internetu narazit na dalšího konkurenta – betaverzi aplikace Fring pro Symbian S60 3rd Edition.

Tip: Skype už můžete používat na chytrých telefonech s Windows Mobile

Běžná telefonní čísla v mobilní síti, kontakty aplikací Skype a GTalk – to vše umí Fring vytočit a spojit. Mimo hlasových služeb jej můžete využít jako běžného IM klienta pro textovou komunikaci pomocí těchto instantních sítí. Fungovat by měl všude, kde je dostupná technologie EDGE, v lepším případě 3G nebo Wi-Fi. ¨

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Volání přes internet na telefonu se Symbianem

S kombinací Nokia E50, EDGE jsem bohužel nepochodil. Máte jiné zkušenosti? Můžete se s nimi pochlubit v diskusi pod článkem.Aplikace je ke stažení pomocí odkazu zaslaného v SMS na domovských stránkách. Stačí vybrat telefon (v případě, že vaše zařízení S60 3rd Edition v nabídce není, zkuste podobný model), zemi (zavzpomínejte na časy, kdy ještě Česko nebylo Česko), telefonní číslo a e-mailovou adresu. Velikost aplikace je necelých 250 kB.

Disku se ve fóru: Skype na Symbianu: je to tady!

Diskuze (51) Další článek: ČTÚ upravil podmínky pro přenositelnost telefonních čísel

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Skype, Nokia E50-1, Nokia E50-2, Dostupná technologie