Fring: konečně Skype pro Symbian

Vidina beznákladového volání pomocí VoIP láká v poslední době nejednoho uživatele. A tak jako na zjevení čeká mobilní komunita na chvíli, kdy se na scéně objeví mobilní verze nejpopulárnějšího VoIP klienta Skype.

Klepněte pro větší obrázek 
Princip služby Fring

Některé firmy ale čekat nechtěly, a tak se pustily do vývoje vlastního produktu, který by síť Skypu využíval. Jedním z nich je např. iSkoot (více na webových stránkách). V posledních dnech ale můžete na internetu narazit na dalšího konkurenta – betaverzi aplikace Fring pro Symbian S60 3rd Edition.

Tip: Skype už můžete používat na chytrých telefonech s Windows Mobile

Běžná telefonní čísla v mobilní síti, kontakty aplikací Skype a GTalk – to vše umí Fring vytočit a spojit. Mimo hlasových služeb jej můžete využít jako běžného IM klienta pro textovou komunikaci pomocí těchto instantních sítí. Fungovat by měl všude, kde je dostupná technologie EDGE, v lepším případě 3G nebo Wi-Fi. ¨

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Volání přes internet na telefonu se Symbianem

S kombinací Nokia E50, EDGE jsem bohužel nepochodil. Máte jiné zkušenosti? Můžete se s nimi pochlubit v diskusi pod článkem.Aplikace je ke stažení pomocí odkazu zaslaného v SMS na domovských stránkách. Stačí vybrat telefon (v případě, že vaše zařízení S60 3rd Edition v nabídce není, zkuste podobný model), zemi (zavzpomínejte na časy, kdy ještě Česko nebylo Česko), telefonní číslo a e-mailovou adresu. Velikost aplikace je necelých 250 kB.

Disku se ve fóru: Skype na Symbianu: je to tady!

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Skype, Nokia E50-1, Nokia E50-2

Určitě si přečtěte

Mobily s logem Google: 10 let od prvního prototypu po Pixel 2

Mobily s logem Google: 10 let od prvního prototypu po Pixel 2

** První Android jsme zkoušeli před deseti lety v emulátoru. ** Tehdejší prototyp měl k dnešnímu smartphonu daleko. ** Přišla řada Nexus, pak Pixel a Google vždy udržel punc výjimečnosti.

Včera | Kůžel Filip, Kovaczicz Johanna | 3

Apple iPhone 8: každoroční upgrade ve stejném těle [recenze]

Apple iPhone 8: každoroční upgrade ve stejném těle [recenze]

** Tělo je prakticky stejné, až na skleněná záda ** Procesor je bestie, Apple předběhl konkurenci na řádný kus ** S designem si výrobce moc hlavu nelámal

22.  10.  2017 | Michlovský Jakub | 68