Galaxy Tab se smí vrátit do Evropy, zákaz platí jen pro Německo

Galaxy Tab se smí vrátit do Evropy, zákaz platí jen pro Německo

Události kolem předběžného opatření, podle kterého Samsung nesmí v zemích EU kromě Nizozemí prodávat svůj tablet Galaxy Tab 10.1 (čtěte zde), nabírají další vývoj. Korejský výrobce si může alespoň na čas oddechnout, soud v Düsseldorfu musel zákaz omezit pouze na samotné Německo. Soudcům totiž uniklo, že není v jejich kompetenci rozhodovat v rozšířené působnosti zemí EU ohledně subjektů, které nejsou k podnikání registrovány na území Německa. O kauze informoval nizozemský list Webwereld.

Předběžné opatření na popud Applu vydal soud proti německé pobočce Samsung Electronics GmbH a mateřské firmě Samsung Electronics Co., Ltd. se sídlem v Jižní Koreji. Nařízení je však účinné pouze pro první jmenovanou společnost, která zajišťuje distribuci tabletu pouze na německém trhu. Ostatní evropské trhy s vlastními zastoupeními Samsungu (například český a slovenský pod záštitou Samsung Electronics Czech and Slovak) by tedy tímto nařízením neměly být dotčeny a distribuce tabletů by mohla pokračovat podle původních plánů. Tento krok však zatím české zastoupení Samsungu nepotvrdilo.

Apple si vymohl dočasný zákaz prodeje tabletů Samsungu na základě žaloby, ve které poukazuje na zneužití průmyslového vzoru při konstrukci tabletu Galaxy Tab 10.1. Paralelní spor probíhá také v Nizozemí. Hlavní rozhodnutí soudu v Německu by mělo padnout již 25. srpna, holandský spor se nejspíš protáhne až do září.

Témata článku: Apple, Samsung, Tablety, Smartphony, Kauzy, Galaxy, Samsung Galaxy Tab, Samsung Galaxy Tab 16GB 3G

82 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Mr.Crow 17. 8. 2011 22:38:46
    Jo, já to chápu, že někomu rádio chybí...Ale řekl bych, že většina se bez...
  • hellwet 17. 8. 2011 17:05:10
    tak za toto co apple urobil samsungu by som najradsej moj ipad predal a...
  • hellwet 17. 8. 2011 17:01:22
    a k tomu kebyze este prida stredove tlacitko tak by to nikdo nerozoznal...
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení