General Mobile GM500: konečně pořádné hodinky s GSM

O společnosti General Mobile slyšíme již řadu měsíců, už jsme psali o modelu DST11 s podporou dual SIM, prvním dual SIM telefonu DSTW1 s Windows Mobile 6.0 i dual SIM modelu GST33. Tentokrát se setkáváme s GSM hodinkami GM500.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Oficiální snímky hodinky, GM500 půjde koupit i s koženým páskem

Již při prvním pohledu je jasné, že na světě jsou GSM hodinky, které konečně vypadají skoro jako ty klasické. Stříbrná metalíza kryje pravděpodobně hliníkové tělo i náramek, hodinky jsou velké 58 × 44 × 16 mm a váží 142 g. Oproti nedávno testovaným GSM hodinkám M800 jsou tedy podstatně těžší a navíc při pohledu do jejich menu je vidět, že se velmi podobají.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Živé fotografie: ovládací prostředí je připraveno na doteky stylusu
Prostředí svěřilo ovládání dotekovému TFT barevnému displeji s úhlopříčkou 1,5 palce, na němž se zobrazují všechny prvky, na něž je nutné klepat pravděpodobně přibaleným stylusem. V menu se lze pohybovat i tlačítky po obou stranách konstrukce. Hodinkám GM500 nechybí hlasité handsfree s mikrofonem, v balení je však i cennější bluetooth sluchátko.
 
Pro psaní zpráv editor využívá znakové psaní nebo virtuální klávesnici, ve výbavě najdeme i MP3 přehrávač, podporu GPRS a e-mailů. Vnitřní Li-Ion baterie vydrží hodinky zásobovat 80 hodin v pohotovostním režimu, pro hovor vystačí jen na 2 hodiny.
 
Ukázkové video z prezentace na CeBITu 2008:
 
 

 

 

 

 

Zdroj: Inside-Handy

 

 


 

Diskuze (7) Další článek: Domino s tučňáky a pouliční závody aut (Java hry)

Témata článku: Hodinky, Mobil, GSM, Přibalený stylus, General mobil

Určitě si přečtěte