GlassUp: Alternativa ke Google Glass bude levnější a pro všechny

GlassUp: Alternativa ke Google Glass bude levnější a pro všechny

Brýle Google Glass, které dávají rozšířené realitě nový rozměr, zajisté každý znáte. Avšak jejich problémem je, že je v blízké době nikde nekoupíte. Spuštění prodeje se plánuje na konec roku 2013 za cenu "menší než 1 500 dolarů (30 000 Kč)". Navíc jsou určené zatím pouze pro Android. Vy, kteří po něčem takovém toužíte, se ale možná dočkáte již na podzim letošního roku. Ambiciózní projekt s názvem GlassUp totiž plánuje své vlastní řešení takových brýlí začít prodávat již v září 2013.

Klepněte pro větší obrázek
Projektor na pravé části GlassUp je více než zřetelný

Brýle GlassUp vsází na klasickou konstrukci, přičemž na pravé straně je zabudovaný malinký projektor schopný zobrazit informace na pravém sklíčku brýlí v rozlišení 320 × 240. Výrobci navíc dodávají, že si do obrouček budete moci nechat zasadit vlastní dioptrická skla. Na nich se následně budou promítat např. SMS zprávy, e-maily, zprávy a upozornění z Facebooku, příspěvky z Twitteru nebo check-iny z Foursquare. Komunikace se smartphony bude probíhat skrze Bluetooth 4.0, přičemž baterie by měla bez problémů vydržet běžný pracovní den.

Klepněte pro větší obrázek
Propagační materiály rozdávané na letošním CESu, prozrazují podporované operační systémy. Zdroj: phoneseven

Dostatek financí se autoři projektu pokusí získat na startupovém serveru Kickstarter. Navíc se nechtějí omezit pouze na jednu platformu, ale již nyní je potvrzena podpora pro iOS a Android. Později se k nim přidá také Windows Phone. V srpnu by pak měl být zpřístupněn SDK balíček pro vývojáře těchto tří operačních systémů. Cena, za kterou si můžete GlassUp předobjednat, je 299 EUR (8 000 Kč). První kusy by se měly ke svým novým majitelům vydat v září letošního roku.

Diskuze (6) Další článek: Potvrzeno: Galaxy S IV bude mít převážně plastové kryty

Témata článku: Google, Příslušenství, Kuriozita, Glass, Google +, Propagační materiál, Google Glass, Alternativa

Určitě si přečtěte