Glofiish M700 s QWERTY klávesnicí: bere HTC útokem

Společnost E-TEN je u nás známá hlavně kapesními počítači s integrovaným navigačním GPS modulem. V minulém týdnu se objevily náznaky, že by mohla společnost v nejbližší době uvést na trh nový Windows Mobile komunikátor, což se včera oficiálně potvrdilo. A že E-TEN šlape pěkně do plných dokazuje i funkční výbava. Na Windows Mobile 5.0, dotykový displej, vestavěný fotoaparát, FM rádio, bezdrátové Bluetooth, Wi-Fi (802.11b/g) a EDGE už jsme zvyklí. Horkou novinkou je ale vysouvací QWERTY klávesnice pro jednodušší práci s textovými zprávami.

   
Glofiish M700 na oficiálních fotografiích

Glofiish M700, jak se bude zařízení po uvedení na trh jmenovat, se tak rázem stává jedním z největších konkurentů dosud převažujícího tchajwanského HTC. Tím spíše, že dostávají E-TENy do vínku velice slušnou softwarovou výbavu. V podání M700 by se mělo jednat o aplikace M-Desk, Program launcher, nástroje pro práci s hovory a texty, zálohovací software nebo obrázkový editor. V prodeji by se měl Glofiish M700 objevit ještě ke konci letošního listopadu, čímž se dostává do přímého souboje se zařízením Herald, které shodou okolností včera představila konkurenční HTC. Nejen v předvánočním souboji nás ještě čekají zajímavé chvíle. O možné ceně nebo dostupnosti Glofiish M700 v Česku zatím nemáme podrobnější informace.

Témata článku: HTC, QWERTY, Útok

Určitě si přečtěte

Týden mobilně 389: Naděje a zklamání z aukce i z QWERTY

Týden mobilně 389: Naděje a zklamání z aukce i z QWERTY

18.  6.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 12

Milujeme hardwarovou QWERTY v mobilu. Co na tom, že nedává velký smysl...

Milujeme hardwarovou QWERTY v mobilu. Co na tom, že nedává velký smysl...

** BlackBerry KeyOne má skutečnou klávesnici a zpestřuje trh ** Ale chceme opravdu QWERTY? ** Nám je vližší nudná dotyková placka

18.  6.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 30