Google Calendar míří do našich mobilů (minitest)

Není žádnou novinkou, že se internetový gigant Google tlačí do mobilního světa. Aplikace pro různé mobilní platformy se množí, stejně jako spekulace, kdy přijde GooglePhone, nebo spíše operační systém s pestrobarevným nápisem ve znaku.

Pro mobily je uzpůsobeno vyhledávání, Gmail, Google Maps a dalším krůčkem v nastíněném směru má být Google Calendar, tedy nástroj pro organizaci času. O svém programu však potřebujeme mít přehled i za pohybu, a tak přehlednou a intuitivní internetovou verzi www.google.com/calendar nově doplní i její mobilní verze. Najdete ji na adrese www.google.com/calendar/m, pro potřeby kapesních prohlížečů je značně zjednodušena, graficky přehledné rozvržení nahradil stručný výpis. Zůstává zachována možnost prohlížet detaily událostí a ukládat nové.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Plná verze Google calendar vzhledem i ovládáním připomíná desktopové aplikace
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Po přihlášení vidíte stručný výpis událostí • stačí kliknout a můžete prohlížet detaily • provázanost jednotlivých aplikací Google reprezentuje odkaz na mapu, což přímo v terénu často oceníte

Google hlásá, že jde pouze o betaverzi, ale jak už jsme se několikrát přesvědčili v minulosti, na finální verzi se toho moc měnit nebude.

Diskuze (9) Další článek: Za každé ucho: test dvojice sluchátek Nokia

Témata článku: Google, Google +, Min, Mobil, Mobil m

Určitě si přečtěte