„Google kupuje Apple!“ Falešná zpráva způsobila rozruch na akciových trzích

Dow Jones, nejznámější akciový index světa, vydal zprávu, podle níž má Google koupit konkurenční firmu Apple. Překvapení se dějí a tohle by bylo opravdu velké překvapení, ale další v článku uvedené podrobnosti zprávu okamžitě posunuly do oblasti fake news, satiry, dokonce se diskutuje možnost hackerského útoku na zpravodajský portál Dow Jones.

Obchod prý domluvil Larry Page se Stevem Jobsem a skutečnost vyšla najevo při čtení závěti. Zaměstnanci Googlu se měli přestěhovat do Apple Parku, což komentovali pokřikem „Yay!“

Jako by zpráva sama o sobě nebyla dost kuriózní, tak ji do absurdních výšin pozvedla částka, za kterou měl Google koupit cupertinského konkurenta: 9 miliard dolarů. Pro srovnání: když v roce 2011 Google kupoval kulhající Motorolu, dal za ni 12,5 miliardy. Na kolik by asi reálně přišla firma, která je na vrcholu sil a podle zpráv z léta drží na účtech částku přes čtvrt bilionu dolarů?

Ač zcela absurdní a evidentně nepravdivá, zpráva způsobila pohyb na akciových trzích. Naštěstí ne nijak zásadní. Dow Jones se za vydaný článek omluvil, jeho vydání prvně označil za technickou chybu, později za omyl při testování nových funkcí webu. Spekulace o hackerském útoku DJ rázně odmítl.

Top 5 největší nákupy IT firem, které téměř nikdo nečekal:

Via 9to5mac.com

Témata článku: Apple, Google, Hospodaření a finance, Kuriozita, Apple Park, Zajímavosti, Steve Jobs, Akcie, Zpravodajský portál, Nová funkce, Jones, Dolar, Akciový trh, Larry Page, Rozruch, Konkurenční apple, Hackerský útok, Dow, Dow Jones, Velké překvapení

Určitě si přečtěte

Revoluce, kterou nikdo nežádal. ZTE Axon M je „první skládací mobil na světě“

Revoluce, kterou nikdo nežádal. ZTE Axon M je „první skládací mobil na světě“

** ZTE mluví o revoluci, ale první rozhodně není. ** Práce se dvěma displeji vypadá skvěle, ale není kompromisů až příliš? ** Nejvíce vadí předěl mezi displeji, značné rozměry a malá baterie.

Včera | Kůžel Filip | 25

Jak dostat hudbu do iPhonu a neplatit za to

Jak dostat hudbu do iPhonu a neplatit za to

** iTunes už není taková hrůza, mp3 skrz něj totiž prohnat musíte ** Máte-li sbírku CD z dob minulých, můžete je poslouchat i v iPhonu ** Otázka je, zda vám všechna ta námaha stojí za 149 Kč měsíčně...

17.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 145

iPhone 8 v akci. Není to jen zbytečná předehra k iPhonu X

iPhone 8 v akci. Není to jen zbytečná předehra k iPhonu X

** Ano, takhle má vypadat evoluce iPhonu. ** Klasické dilema zda upgradovat nebo ještě počkat naboural iPhone X. ** Je levnější a má argumenty. Osmička je iPhone, který dává smysl.

12.  10.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan, Michlovský Jakub | 131