Google mapy už i pro mobily

Jedním z oblíbených produktů vývojářů Googlu je i aplikace Local – program určený pro prohlížení map a satelitních snímků planety Země. Vlastníte-li neomezený datový tarif a některý z novějších výkonnějších mobilních telefonů, pak si satelitní záběry můžete vychutnat přímo v mobilním telefonu.

   
Domácí stránka • přibližování mapy

Přesně k tomuto účelu vytvořil Google stokilobajtovou javovou aplikaci Google Local for Mobile. Google Local for Mobile najdete ke stažení na domácích stránkách aplikace. Stránka by měla automaticky rozpoznat typ telefonu a podle něj nabídnout příslušnou verzi ke stažení.

   
Vyhledávání • různá zobrazení hledaného objektu

Google Local for Mobile je zatím stále ve stádiu betatestování. Navíc se na rozdíl od Google Earth věnuje především oblasti Spojených států amerických příp. větším státům, jako je Velká Británie apod., takže cestu z Brna do Ostravy si v Google Local zobrazíte jen stěží. I navzdory tomu stojí tato drobná pomůcka přinejmenším za vyzkoušení.

Diskuze (11) | Route 66 Mobile 7: o kousek lepší navigace

Témata článku: Google, Google Mapy, Mobil, Google +

Určitě si přečtěte

Už 10 let koukáme do ulic díky Street View. Hodí se turistům i umělé inteligenci

Už 10 let koukáme do ulic díky Street View. Hodí se turistům i umělé inteligenci

** Google Street View oslavilo 10 let ** Nakukování do ulic je už běžné skoro všude, ale v Rakousku či Německu kupodivu stále ne ** K čemu se funkce vlastní hodí? Uplatnění se postupně rozšiřuje

4.  6.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 3

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Filip Kůžel]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Filip Kůžel]

** Podívejte se do galerie na aplikace, které používám ** Je to výběr formovaný mými potřebami, ale třeba najdete inspiraci ** Pro práci i zábavu, na sport a turistiku, nákupy, úpravy, ukládání...

21.  4.  2017 | Kůžel Filip | 61