Google Pixel 2 je první telefon, do kterého už nemusíte vkládat SIM kartu

Google se na tiskovce nepochlubil, ale Pixel 2 a 2 XL jsou první komerčně dostupné telefony podporující eSIM, tedy elektronickou SIM kartu, která je součástí čipsetu telefonu. Pokud tedy váš operátor eSIM podporuje, nemusíte do telefonu nic vkládat, pouze stáhnete virtuální SIM pro aktivaci síťových služeb.

Bohužel však nepřekvapí, že jediným operátorem, který toto aktuálně nabízí, je sám Google a jeho Project Fi, který v USA působí jako virtuální operátor. Firma však dobře ví, že by si podřázla větev, kdyby telefony nabízela pouze s eSIM, takže je samozřejmě osadil i klasickým nano SIM slotem. Přesto jde o významný krok, který přispěje rozšíření eSIM. A Google není sám, eSIM je jedinou možností, jak k LTE připojit Apple Watch 3 Cellular, iPady mají integrovanou SIM už několik let.

Google Pixel 2, krátké preview:

Zdroj: Google, Via Engadget

Diskuze (24) Další článek: Opravdu přestal Vodafone počítat data? Nebo si je naopak spočítal až moc dobře? [glosa]

Témata článku: Google, Operátoři, Smartphony, LTE, eSIM, Zajímavosti, Telefony, Apple Watch, USA, Mobilní sítě, Project Fi, Google Pixel 2, Google Pixel 2 XL, Pixel c, Krátké preview, Telefon, Významný krok, Síťová služba, Jediná možnost, Operátor, Virtuální operátor, Google +, Větev, Jediný operátor, Nano SIM

Určitě si přečtěte