Google Pixel byl nejlepší fotomobil i díky HDR+. Teď si tuhle vychytávku můžete stáhnout i vy

Jak se Google Pixel loni dostal na čelo prestižního žebříčku DxO Mark pro nejlépe fotící telefony? Vždyť naprosto stejný hardware mají i někteří konkurenti. Trik je v softwaru. A jedním z těch nejlepších triků je režim HDR+, který Google schoval pouze pro Pixely.

Vývojář B-S-G funkci vytáhnul z Pixelu a v upravené verzi aplikace Google Camera ji dává k dispozici na XDA-developers.com. Jediným omezením je navázání výpočtů na konkrétní čipsety, bude tedy fungovat pouze pokud v mobilu máte Qualcomm Snapdragon 820, 821 nebo 835.

Klepněte pro větší obrázek
Tak vypadá aktuální žebříček DxO. Dnes kraluje HTC U11, ale s podzimní premiérou (a dlouho po ní) to byl právě Google Pixel (překvapí vás, že jej také vyrábí HTC?). Ještě dnes, po představení další generace smartphonů, se drží na druhém místě.

Jestli chcete ze svého mobilu vymačkat co nejlepší fotky, tohle stojí minimálně za pokus.

Jak foťák naučit číst QR kódy? Speciální aplikaci netřeba:

Via The Verge

Diskuze (17) Další článek: Samsung zveřejnil lákací video na chystaný Galaxy Note 8. Podívejte se sami

Témata článku: Google, Mobilní aplikace, Technologie, Mobilní fotografie, Qualcomm, Fotoaparát, Zajímavosti, HDR, DxOMark, Google Pixel, Google Pixel XL, Podzimní premiéra, Foto, The Verge, Druhé místo, Verge, Nejlepší fotka, Speciální aplikace, Generace smartphonů, Trik, Nejlepší fotomobil, Stejný hardware, Jediné omezení, DxO Mark, Vychytávka

Určitě si přečtěte