Google představil nový Play Music. Má být inteligentní a bude se podle vás učit

Google pokračuje v prolínání prvků umělé inteligence se svými službami. Podle oficiálního blogu je na řadě Play Music a především jeho předplatné All access (Hudba Play Naplno). Pokud službu používáte, strojové učení bude studovat váš posluchačský profil. Měl by vám pak lépe doporučit hudbu, která se vám bude líbit.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Nový přehled hudebního předplatného zobrazuje vše na jedné stránce v několika sekcích. 

Doporučovací systém by měl být pokročilejší než dosud. Služba se bude učit nejen podle toho, co posloucháte nejčastěji, ale také podle toho, kde jste, co v danou dobu zpravidla děláte, podle počasí a mnoha dalších vnějších signálů.

Pokud v pondělí odpoledne chodíte běhat, Play Music to zohlední a pokusí se vám nabídnout odpovídající playlisty. Jeho automatické schopnosti by ale měly jít ještě dál, vhodnou muziku by vám měl postupně nabídnout třeba i podle aktuálního počasí.

Když bude venku listopadová mlha, možná uslyšíte něco jiného než uprostřed slunného července. Toto všechno ale služba dokáže pouze v případě, že ji budete aktivně používat, aby pro vás mohla vytvořit adekvátní profil.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Nového rozhraní se v průběhu týdne dočká také mobilní aplikace

Ruku v ruce se strojovým učením dorazí v průběhu týdne i zcela přepracované grafické rozhraní hudební služby. Na webu tomu tak už je a v případě mobilní aplikace očekávejte v následujících hodinách a dnech aktualizaci.

Diskuze (1) Další článek: Nový malý iPhone jen tak nepřijde. Současný iPhone SE je až příliš dobrý

Témata článku: Google, Google Play, Google Hudba, Google Music, Google +, Hudba Play, ZOH, Play Music, A/B, Nové rozhraní, Google Play Music, Play


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113