Google prý dokončuje jednání o koupi mobilní divize HTC

Objevily se informace, že HTC kvůli finančním problémům zvažuje příchod velkého investora nebo prodej celé firmy. Web Ctee.com.tw teď přišel s informací, že Google má zájem o divizi mobilních telefonů HTC. Jednání prý už jsou ve finálním stádiu.

Pro Google se akvizice HTC jeví jako strategicky skvělý krok. Telefony patří k absolutní špičce, ostatně i Google Pixely vyrábí HTC a spekuluje se o tom, že stojí i za druhou (ještě nepředstavenou) generací. Po prodeji Motoroly v roce 2014 by se tak Google znovu vrátil k výrobě hardwaru pro svůj operační systém Android.

Je trochu s podivem, že Google nemá zájem také o Vive, což je divize HTC vyvíjející platformu pro virtuální realitu. Vive patří k absolutní špičce a celé odvětví je na vzestupu, virtuální realitě se věnuje i Google a s taiwanským know-how mohl udělat velký skok kupředu.

Vzhledem k tomu že cena společnosti HTC se za posledních pět propadla o 75 % na pouze 1,9 miliardy dolarů, měl by být nákup jen části pro vývoj a výrobu mobilních zařízení pro Google poměrně levná záležitost.

Souboj asistentů Google Home a Amazon Echo:

Diskuze (7) Další článek: Robotická koule od Panasoniku chce za pár let vyučovat naše děti

Témata článku: Google, HTC, Android, Hospodaření a finance, Virtuální realita, Amazon Echo, Akvizice, Google Pixel, Google Pixel XL, Know-how, Celá firma, Koupě, Dok, Mobilní divize, Levná záležitost, Mobilní zařízení, Echo, Velký skok, Absolutní špička, Dolar, Druhá generace, Operační systém, Google +, Velký investor, Celé odvětví

Určitě si přečtěte