Google zveřejnil poslední Android O Developer Preview před uvedením „óčka“

Představení operačního systému Android O se blíží mílovými kroky, americký gigant se však ještě před jeho oznámením rozhodl vydat poslední testovací verzi nového systému. Jedná se v pořadí již o čtvrtou verzi Android O Developer Preview a současně o poslední verzi, která bude k dispozici předtím, než nový Android dostane svůj finální název. Nejčastěji se zatím spekuluje o názvu po ovesných sušenkách - Oatmeal Cookie.

Developer Preview 4 je v současné době dostupná ke stažení pro Pixel, Pixel XL, Pixel C, Nexus 5X a Nexus 6P. Jedná se o poslední betaverzi určenou pro vývojáře aplikací, která obsahuje „finální chování systému, nejnovější opravy chyb, optimalizace a finalizovanou verzi nejnovějšího API“. Novinky Androidu O jsme vám přinesli již dříve v samostatném článku, finální verze Androidu Oatmeal Cookie má být představena koncem léta. Do smartphonů s Androidem (mimo Pixelů a vybraných Nexusů) se tak dostane nejdříve na podzim.

Základní informace o Androidu O:

Zdroj Android-developers

Diskuze (3) Další článek: Specifikace Samsungu Galaxy A7 (2018) prozrazeny benchmarkem GFXbench

Témata článku: Google, Android, Ostatní, Aktualizace softwaru, Oreo, Operační paměť, Google I/O, Preview, Google Pixel, Google Pixel XL, LG Nexus 5X, Developer, Google +, Poslední verze, Samostatný článek, Současná doba, API, Ovesná sušenka, Nový Android, Vybraný Nexus, Poslední test, Finální verze, Operační systém, Óčko, Uvedení

Určitě si přečtěte