GooglePhone stojí firmu stovky milionů dolarů

GooglePhone stojí firmu stovky milionů dolarů

Trvalo dlouhou dobu, než Google striktně odmítnul spekulacemi zmítanou aféru „GooglePhone“, tedy fakt, že vyvíjí vlastní komunikátor. Řekli, že pracují pouze na softwarovém základu. Nyní ovšem vyšlo najevo, že vývoj, respektive optimalizace vyhledávače a integrace všech funkcí pro mobilní zařízení stojí společnost stovky milionů dolarů. Zdá se, že tým vývojářů v Bostonu si dává záležet a všechny aplikace Googlu v mobilním podání se snaží dovést k dokonalosti.

Ze zprávy, kterou uveřejnily agentury Reuters a Wall Street Journal vyplývá, že v současné době již existuje několik prototypů přístroje, na kterých se podílely společnosti, jako například LG Electronics nebo tchajwanské HTC. Podobně jako iPhone má vlastní prohlížeč Safari, bude i GooglePhone mít svůj prohlížeč šitý na míru. Spekuluje se o aplikaci založené na populárním Firefoxu, což by naznačovalo další významnou spolupráci Mozilly a Googlu. Zpráva se také zmiňuje o T-Mobile a Orange jako možných partnerech z řad mobilních operátorů.

Klepněte pro větší obrázek 
Jako obvykle až čas ukáže jak to bude doopravdy, nyní se můžete alespoň pokochat pohledem na představu o přístroji zveřejněnou v magazínu T3
Diskuze (22) Další článek: Nejlepší fotky pořízené mobilem

Témata článku: Apple iPhone 4GB, Sto milionů, Mil, Google +, Sto, Dolar

Určitě si přečtěte