GPS telefon se chystá do prodeje

Společnost Benefon oficiálně oznámila podrobnosti k chystanému modelu TWIG Discovery, který už jsme si mohli prohlédnout na letošním 3GSM kongresu. Jednoduchý a tenký design v sobě skrývá kromě funkcí mobilního telefonu i integrovaný satelitní navigační systém. TWIG Discovery by měl být podle vyjádření společnosti prvním zařízením nové řady telefonů kombinovaných s navigačními systémy.

 
TWIG Discovery

Z několika strohých informací, které zatím o TWIG Discovery vyplavaly na povrch je zřejmé, že zařízení bude vybaveno kvalitním aktivním TFT displejem se schopností zobrazovat až 262 tisíc barev. Samotná navigace bude podporovat jak 2D, tak 3D režimy zobrazování s možností hlasové odezvy. Zdrojem map je společnost NAVTEQ, na vyžádání bude možné obrázky stahovat pomocí GPRS přímo od zdroje. Budoucí uživatelé TWIG Discovery se mohou těšit i na bezdrátové Bluetooth a možnost synchronizace zařízení s počítačem. Neoficiální informace se pak zmiňují o velikosti paměti – ta vnitřní by měla být 32 MB s možností rozšíření až o 1 GB pomocí paměťových karet SD.

 
Detaily klávesnice

Oficiální distribuce Benefonu TWIG Discovery začne ve třetím čtvrtletí letošního roku a bude probíhat ve dvou vlnách. V první červencové části by mělo dojít na zákazníky ve Finsku, Německu, Španělsku, Velké Británii, Dánsku a Švédsku. Druhá vlna obsahuje další čtyři země – Francii, Holandsko, Rusko a Čínu. O tom, zda se bude první z navigačních Benefonů prodávat i u nás, se zatím zprávy nezmiňují.

Tip: prostředí telefonu si můžete vyzkoušet na domácích stránkách Benefonu

Zdroj: Benefon.com, Twigme.com

Diskuze (6) Další článek: Červencová MobilMania právě na stáncích

Témata článku: GPS, Benefon, Telefon, Prodej, Druhá vlna


Určitě si přečtěte

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14