GPS telefon se chystá do prodeje

Společnost Benefon oficiálně oznámila podrobnosti k chystanému modelu TWIG Discovery, který už jsme si mohli prohlédnout na letošním 3GSM kongresu. Jednoduchý a tenký design v sobě skrývá kromě funkcí mobilního telefonu i integrovaný satelitní navigační systém. TWIG Discovery by měl být podle vyjádření společnosti prvním zařízením nové řady telefonů kombinovaných s navigačními systémy.

 
TWIG Discovery

Z několika strohých informací, které zatím o TWIG Discovery vyplavaly na povrch je zřejmé, že zařízení bude vybaveno kvalitním aktivním TFT displejem se schopností zobrazovat až 262 tisíc barev. Samotná navigace bude podporovat jak 2D, tak 3D režimy zobrazování s možností hlasové odezvy. Zdrojem map je společnost NAVTEQ, na vyžádání bude možné obrázky stahovat pomocí GPRS přímo od zdroje. Budoucí uživatelé TWIG Discovery se mohou těšit i na bezdrátové Bluetooth a možnost synchronizace zařízení s počítačem. Neoficiální informace se pak zmiňují o velikosti paměti – ta vnitřní by měla být 32 MB s možností rozšíření až o 1 GB pomocí paměťových karet SD.

 
Detaily klávesnice

Oficiální distribuce Benefonu TWIG Discovery začne ve třetím čtvrtletí letošního roku a bude probíhat ve dvou vlnách. V první červencové části by mělo dojít na zákazníky ve Finsku, Německu, Španělsku, Velké Británii, Dánsku a Švédsku. Druhá vlna obsahuje další čtyři země – Francii, Holandsko, Rusko a Čínu. O tom, zda se bude první z navigačních Benefonů prodávat i u nás, se zatím zprávy nezmiňují.

Tip: prostředí telefonu si můžete vyzkoušet na domácích stránkách Benefonu

Zdroj: Benefon.com, Twigme.com

Témata článku: GPS, Benefon, Telefon, Prodej

Určitě si přečtěte

Garmin Forerunner 35 Optic: levné chytré hodinky, které vás důkladně proměří [recenze]

Garmin Forerunner 35 Optic: levné chytré hodinky, které vás důkladně proměří [recenze]

** Recenze cenově dostupných značkových hodinek s GPS ** Průběžně měří kroky, srdeční tep a upozorňují na notifikace z telefonu ** Jsou malé, lehké a mají dlouhou výdrž

17.  1.  2017 | Polesný David | 40

Keškaři z celého světa znovu prohledají střední Moravu

Keškaři z celého světa znovu prohledají střední Moravu

11.  12.  2016 | E15.cz , Bruner Štěpán | 1

Rexbike je chytrá krabička, která vám pohlídá kolo. Má GPS, SIM a nahlásí zloděje (test)

Rexbike je chytrá krabička, která vám pohlídá kolo. Má GPS, SIM a nahlásí zloděje (test)

** Vyzkoušeli jsme Rexbike, chytré hlídátko na kolo ** Nenápadná krabička pohlídá kolo před zloději a přivolá pomoc, když na kole spadnete ** Díky GPS a vestavěné SIM neustále monitoruje polohu kola

7.  10.  2016 | Polesný David | 59