Grundig překvapil: nadupaný tenký komunikátor s Linuxem

Grundig překvapil: nadupaný tenký komunikátor s Linuxem

Grundig není mezi výrobci mobilních telefonů příliš známý, však je to také nováček na mobilním trhu. Na tom našem zatím nepůsobí a na ostatních trzích si zatím těžko hledá nové příznivce. Ale bojuje a kromě stylových telefonů přináší novinku v podobě tenkého komunikátoru B700 s QWERTY klávesnicí a operačním systémem Linux.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Grundig B700

Rozměry přístroje jsou 105 × 68 × 10 mm a hmotnost pouhých 89 g. Má displej s rozlišením 320 × 240 bodů, 2MPx fotoaparát, MP3 přehrávač, 100MB vnitřní paměti, slot pro microSD karty a dokonce i FM rádio. Energii zajišťuje akumulátor s kapacitou 1050 mAh. Samozřejmostí je bluetooth a možnost propojení s počítačem přes USB rozhraní.

Grundig B700 má operační systém Linux, žádné obrázky uživatelského prostředí nebo podrobnější informace o této platformě ale výrobce neuvádí. Pouze zmiňuje, že se jedná o systém „otevřený“ a bude do něj tedy možné instalovat nové linuxové aplikace. Zajištěna je také podpora Javy. Komunikátor pracuje v GSM sítích čtyř pásem a datové přenosy zajišťují GPRS nebo EDGE třídy 10.

Diskuze (7) Další článek: HTC P3400 Gene: kulaťoučký, malinký komunikátorek

Témata článku: Linux, Komunikátor

Určitě si přečtěte