Guinessova kniha rekordů: oficiálně nejlehčím telefonem na světě je...

Nejlehčím mobilním telefonem na světě se stal revoluční Modu. Izraelský výrobek, který váží pouhých 40,1 gramu, byl oficiálně zapsán do Guinessovy knihy rekordů. Se svými rozměry 72,1 × 37,6 × 7,8 mm příliš velkou konkurenci neměl. Modu byl představen na letošním veletrhu Mobile World Congress v Barceloně a ihned si získal zaslouženou pozornost (více informací si o něm můžete přečíst zde).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Malý, ale variabilní. Takový bude Modu

Cesta k cennému triumfu nebyla vůbec jednoduchá. Společnost Modu Mobiles nejdříve musela přesvědčit porotu, že její výrobek se o titul „Nejlehčí telefon na světě“ může právem ucházet. Zástupci Guinessovy knihy rekordu nejprve museli uznat, že Modu je plnohodnotný mobil, byť ve skutečnosti jde jen o modul. Ten lze pomoci různých „převleků“ (Modu jackets) a „kamarádů“ (Modu mates) různě rozšiřovat. Těmito doplňky se ale i váha přístroje značně zvětšuje. Pro unikátní koncept je toto vítězství skvělou reklamou a zástupci společnosti si to velmi dobře uvědomují. „Ode dneška se mobilní telefon zapsal na seznam neviditelných, ale nepostradatelných věcí. Stejně jako svazek klíčů, peněženka nebo hodinky,“ řekl více-prezident společnosti Zack Weisfeld a doplňuje: „Zápis do Guinessovy knihy rekordu je pro tým, který po celý rok neúnavně pracoval, ohromným úspěchem. Z rýsovacího prkna jsme svůj nápad dokázali proměnit v plně funkční telefon.“

Minimalistický telefon s 1GB paměti by se měl na trhu objevit ke konci letošního roku. Výrobce je ovšem značně optimistický, lze tedy předpokládat, že se Modu objeví o něco dříve. Zpravodajský server Isra.com uvedl, že jako první bude Modu prodávat izraelský operátor Selcom.

Diskuze (6) Další článek: Nokia PT2 design: fantazie z Photoshopu

Témata článku: Rekord, Telefon, Zack, Svět, Kniha

Určitě si přečtěte