Háček v datových tarifech Eurotelu: CDMA nebo ADSL?

Háček v datových tarifech Eurotelu: CDMA nebo ADSL?

Nové datové tarify Eurotelu jsou na první pohled velice jednoduché a přehledné. Zákazník si vybere tarif podle svých potřeb a o použité technologie k připojení se vlastně už nemusí starat. Tato vize Eurotelu je sice velice lákavá, ale má to háček.

K jistým nejasnostem v nové nabídce služeb Eurotelu nás dovedla informace, kterou uvedl Martin Lér na svém blogu. Ten píše, že u tarifů Internet Business a Kombi není možné mít současně aktivované připojení přes ADSL a CDMA zároveň.

Možná si říkáte, že se nejedná o žádnou novinku. Přece i na MobilManii píšeme o tom, že není možné využívat různé možnosti připojení v rámci jednoho tarifu zároveň a také na internetových stránkách Eurotelu je to jasně uvedeno. Tentokrát ovšem nemáme na mysli přímé využívání služby v daném okamžiku, ale její aktivaci. Znamená to tedy, že při zřízení tarifu Internet Business nebo Kombi si musíte vybrat, zda chcete využívat připojení přes CDMA nebo ADSL. Přesněji řečeno vám jeden z těchto typů připojení doporučí sám Eurotel v závislosti na dostupnosti služby ve vaší lokalitě.

Eurotel se touto poměrně podstatnou informací netají (například na infolince), ale při představování nových tarifů se o ní tak trochu „zapomněl“ zmínit. Proto jsme také my až doposud žili v domnění, že doma můžeme mít počítač připojený přes ADSL a na cestách využívat CDMA. Jedinou indicií, kterou se nám podařilo z tištěných informací vypátrat, je uvedení prostředků, které k využívání daného tarifu budete potřebovat:

 • Pro službu Internet Business potřebujete ADSL nebo CDMA modem, notebook či PDA s podporou WiFi.
 • Pro službu Internet Kombi potřebujete ADSL nebo CDMA modem, notebook či PDA s podporou WiFi a mobilní telefon, modem či PCMCIA kartu s podporou GPRS/EDGE.

Na první pohled zde nastává paradox, že pokud si vyberete tarif Eurotel Business a budete využívat připojení přes ADSL, přijde vás levněji tarif Internet Doma, který nabízí totéž. Na pohled druhý je ale všechno jasné. S tarifem Business můžete stahovat rychlostí až 1 Mb/s, kdežto tarif Doma nabízí rychlost poloviční.

Témata článku: EU, CDMA

28 komentářů

Nejnovější komentáře

 • el.hombre@seznam.cz 8. 4. 2005 2:26:11
  pozn: spojka "nebo" je vylučovací pouze pokud je před ní ",", jinak...
 • el.hombre@seznam.cz 8. 4. 2005 2:21:23
  Já jsem vyměnil ET Data Nonstop za ADSL Data Speed až 1Mbps a zatím si...
 • Majk 8. 4. 2005 1:08:03
  No ja se jim ani nedivim. Aktivuje si u nich sluzbu cizinec (myslim to...
Určitě si přečtěte

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

** I velmi atraktivní kousky Afriky, jižní Ameriky a Karibiku patří do EU ** To znamená, že i odtud voláte za domácí ceny ** Martinik, Madeira, Guadeloupe, Azory, Kanáry a další

4.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 24

Evropskému soudu se nelíbí Pirate Bay. Možná je to začátek konce pirátství v EU

Evropskému soudu se nelíbí Pirate Bay. Možná je to začátek konce pirátství v EU

** Soudnímu dvoru EU se nelíbí The Pirate Bay ** Ale stejně tak i další weby s warezem ** Je to soumrak pirátství v Evropě?

18.  6.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 26


komerční sdělení

Komerční sdělení