Historický moment: iOS vydělá víc než bilion dolarů

Historický moment: iOS vydělá víc než bilion dolarů

Prodeje produktů od Applu s operačním systémem iOS v polovině roku 2017 přesáhnou bilion dolarů, odhaduje podle serveru Business Insider analytická společnost Asymco zaměřující se na trh s mobilními zařízeními.

Tou dobou by měla firma mít na kontě celkem 1,2 miliardy prodaných iPhonů, celkový počet zařízení s iOS má přesáhnout jednu a tři čtvrtě miliardy. Bilion dolarů v souhrnných tržbách za dobu svoji existence překonala v druhém čtvrtletí loňského roku i společnost Microsoft. Odhad u Applu vyčísluje hodnotu prodaných zařízení na 980 miliard dolarů a 100 miliard z navazujících služeb a nákupů v aplikacích.

Podíl služeb na tržbách společnosti v poslední době roste, v posledním roce podle Financial Times vzrostly o čtvrtinu na rekordní 24,3 miliardy dolarů. V oblasti hardwaru byly od smrti Stevea Jobse jedinou větší novinkou hodinky Apple Watch, které se ovšem nedočkaly výraznějšího prodejního úspěchu. Ztrácejí podíl na trhu nositelných zařízení, ten se ve třetím čtvrtletí snížil o 70 procent na milion prodaných hodinek.

Firma v lednu oslavila deset let od uvedení telefonu iPhone na trh, jeho prodeje ale v loňském roce začaly poprvé klesat. Na tržbách firmy se podílejí více než polovinou. Celkové tržby za loňský rok podle Applu dosahovaly 215,6 miliardy dolarů.

Témata článku: iPhone, Hospodaření a finance, iOS, Analytická společnost, Dolar, Prodejní úspěch

26 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Martin Sršeň 23. 1. 2017 19:43:48
    Zaujímala by ma cena iPhonu keby je v rovnakej situácií ako herné konzole...
  • _John_Returns_ 23. 1. 2017 17:54:45
    Vydelal vic nez bilión. Bambilión!
  • xray0045 23. 1. 2017 12:33:18
    Jednoducha ekonomika ze zakladni skoly. Trzba nerovna se zisk. Tak to...
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení