Hodinky s Linuxem: příkazový řádek na zápěstí

Ano, je to opravdu tak. Perspektivní operační systém Linux je lze najít i v hodinkách. Tato zpráva sice není žádná horká a čerstvá novinka, je ale přesto tak zajímavá, že stojí za to uvést ji i teď.

Hodinky, které vidíte níže na fotografiích, představila firma IBM v červenci 2000. Jedná se o prototyp, který byl v době svého uvedení nejmenším zařízením s OS Linux. Speciální hodinky o rozměrech 48 × 56 × 12,25 mm váží 44 gramů a obsahují v sobě miniaturní základní desku, která má rozměry 35,3 × 27,5 mm. Mají paměť s kapacitou 8 MB Flash a 8 MB DRAM. Operační systém Linux je verze 2.2. Hodinky jsou pro komnunikaci vybaveny infraportem a rádiovým rozhraním (není blíže specifikováno, jedná se snad o Bluetooth). Ovládají se jednak pomocí monochromatického dotykového displeje a jednak speciálním rolovacím kolečkem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Další hodinky s Linuxem jsou o více než rok mladší. Jsou taktéž z dílen IBM a byly představeny v říjnu 2001. Jejich rozměry jsou 65 × 46 × 16 mm a jejich hmotnost je 43 gramů. Mají dotykový reflexní monochromatický displej s rozlišením 320 × 240 bodů. Kromě dotykového displeje se ovládají pomocí tří tlačítek a klasického vytahovacího kolečka. Mají 8 MB paměti DRAM a až 16 MB paměti Flash. S okolím dokážou komunikovat přes Bluetooth (verze 1.1), IrDA a sériové rozhraní RS-232C. Dále jsou vybaveny mikrofonem a reproduktorem, mají vibrační indikaci, dále snímač otisků prstů (namísto hesla) nebo detektor pohybu ruky. Operační systém Linux je zde ve verzi 2.4.

Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (21) Další článek: Můj mobil: Ericsson R320s

Témata článku: Hodinky, Linux, Příkaz, Řád, Řádek, Příkazový řádek


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10