HP Sprocket: kapesní tiskárna zvládne instantní fotky i samolepky přímo z telefonu

HP představuje novou kapesní tiskárnu HP Sprocket, která poslouží k tisku fotografií ze smartphonů a tabletů. Řešení je založeno na technologii termotisku na speciální papírky, které společnosti HP licencuje americký Zink. Díky přilnavé zadní straně lze použít vytištěné fotky také jako samolepky.

Lesklý papír HP Zink má speciální úpravu proti rozmazání, roztržení a je voděodolný. Samotný „tisk“ (přesněji bychom měli říct vypálení) fotky nebo obrázku trvá necelou minutu. Zařízení se systémy Android a iOS se s tiskárničkou spojí přes Bluetooth pomocí aplikace HP Sprocket. V ní lze do fotografie přidat nejrůznější rámečky, popisky, stickery nebo filtry. Ty se potom tisknou i do výsledného snímku.

Kapesní tiskárna HP Sprocket je k dostání v bílé barvě se zlatými doplňky a v černé barvě se stříbrnými doplňky. Balení obsahuje samotnou tiskárnu a startovací balíček 10 kusů foto papíru HP ZINK za 3 299 Kč. Další papíry bude třeba dokupovat v balení po 20 kusech za 349 Kč. Jedna vytištěná fotografie tak vychází (bez započtení ceny tiskárny) zhruba na 17 korun.

Diskuze (1) Další článek: Gigaset se snaží znovu prorazit se smartphony. V Německu svoji novinku prezentuje jako „lidový telefon“

Témata článku: HP, Android, Nákup a ceny, Příslušenství, Zink, Bluetooth, Mobilní tiskárna, Tiskárna, Termotisk, Bílá barva, Papír, Necelá minuta, Balení, Výsledný snímek, Fotografie, Startovací balíček, Samolepka, Tisk, Speciální úprava, Černá barva, Speciální papír, Fotka, HP Sprocket

Určitě si přečtěte