Hrajte si s Palm OS. Zadarmo

Nejen prací živ je člověk a jelikož se nám blíží konec týdne, vybíráme z naší freewarové sekce několik her pro zpříjemnění volného času. Staré adventurky firem Infocoma Magnetic Scrollssi na palmech zahrajeme díky interpretu Kronos. Poté se můžete pobavit novou verzí strategické hříčky LifeGame, která nově obsahuje i režim s dvojicí oponentů. Třetím pánem na holení bude logický problém známý jako "8 dam", dnes však ve verzi ze starého Egypta jménem 8 Faraos. A na závěr si do své sbírky freewarových her určitě zařaďte i svižný strategický puzzle KAtoms.

Kronos

Kronos je interpret starých textových her firem Magnetic Scrollsa Infocom. Jak to funguje? Do svého PDA nahrajete originální datové soubory (u "infocomovek" je to ten soubor s příponou začínající na "Z") a pak jej spustíte dle instrukcí Kronosu přímo v palmu. Díky této aplikaci tak můžeme mít legendární klasiky typu Zork, Hitchikers Guide to the Galaxy, The Pawn či Guild of Thieves stále pěkně v kapse pro nečekanou chvilku nudy. Kronos vyžadující alespoň Palm OS 4+si po stažení řekne o 109 kB místa.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout


 
LifeGame

Na pomezí matematické hříčky a zábavné simulačně-strategické hry balancuje Game of Life od matematika Johna Conwaye. Dodejme, že se její tvůrce silně inspiroval asijskou stolní hrou Go a jejím chápáním svobod, šíření i života. Na každý pád zajímavá věc stojící minimálně za vyzkoušení. Tato verze obsahuje navíc i tzv. Battle režim, kdy se jedna strana snaží vyšachovat ze života tu druhou. LifeGame je velmi skromný počin - pouhých 17 kB a Palm OS 3.5jsou nároky skutečně symbolické.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 3/5
Stáhnout


 
Faraos

Egyptská variace na šachový puzzle známý jako 8 dam. Podobně i ve hře 8 Faraos, jež se právě v dámách inspirovala, je naším cílem rozestavit na šachovnicovou desku celkem osm faraonů. A to tak, aby ani jeden neohrožoval druhého. To jest, aby na stejné řadě, sloupci i diagonále nebyl žádný další. Hra obsahuje nápovědu a rychlé zhodnocení stavu, kdo se navzájem ohrožuje, což indikuje velkým "X" na daných figurách. 8 Faraos mají velikost 89 kB v ZIPnutém stavu a spokojí se již s Palm OS 3.5. Je však vyžadován barevný displej.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 3/5
Stáhnout


 
KAtoms

Jednoduchá, avšak velice zábavná strategicko-logická hra. Pravidla jsou složitá jen na první pohled. Cílem je mít co nejvíce figurek na desce naší barvy, což se děje tak, že umisťujeme atomy do políček. Jakmile jsou v rohu dva, u zdi tři či kdekoliv v poli čtyři, jakýkoliv další atom způsobí explozi, během níž se všechny atomy obsažené na tomto políčku ocitnou na sousedících polích vodorovně a svisle. Pokud přitom náš atom padne na cizí (platí i pro skupinku), stává se z něj náš a naopak - v případě, že to udělá oponent, jeho cizí atomy promění naše na nepřátelské. Za pomoci šikovných řetězových reakcí tak musíme ovládnout desku. Hrát může 2 - 8 účastníků. KAtoms jsou distribuovány ve 36 kB velkém archivu a rozběhneme je již na Palm OS 3.5.

Klepněte pro větší obrázek

Hodnocení: 4/5
Stáhnout

Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Palm, Software pro mobily, Software pro PC, Hra, Palm OS, Zajímavá věc

Určitě si přečtěte

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

** Máte starší telefon který nepoužíváte? Nevyhazujte jej. ** S projekty UpCycling mu můžete dát nový smysl. ** Může z něj být třeba herní konzole, kamerový systém či stroj na těžbu Bitcoinu

5.  11.  2017 | Miksa Martin | 2

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

** Microsoft chystá novou verzi Office ** Co bychom od něj chtěli my? ** Jak by měly vypadat jeho součásti?

29.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 4