HTC odemyká bootloader u svých Androidů. Mobilní kutilové slaví

HTC odemyká bootloader u svých Androidů. Mobilní kutilové slaví

Milovníci alternativních (neoriginálních) ROM, tedy neoficiálních sestavení operačních systémů, mohou jásat. HTC se nechalo slyšet, že u svých nových smartphonů s Androidem (Sensation a Evo 3D) nebude blokovat bootloader.  

Co to vůbec ten bootloader je? Pro účely tohoto článku nebudeme zabíhat do zbytečných podrobností a spokojíme se s jednoduchým vysvětlením, že bootloader je určitý druh kódu, který je spouštěn vždy před startem operačního systému. Je to také zároveň svatý grál těch uživatelů smartphonů, kteří rádi experimentují s novými neoficiálními verzemi různých operačních systémů.

Klepněte pro větší obrázek
Jak na Facebooku HTC slíbilo, tak také plní 

V minulosti se HTC u svých modelů uchýlilo k zamykání tohoto „kódu“, čímž si mezi uživateli zavařilo na velký problém. Zvedla se velká vlna nevole, načež v HTC usoudili, že tudy cesta nevede. Spokojený zákazník se v dnešní konkurenci cení a je třeba si ho hýčkat. V HTC to tedy vzali za ten správný konec a přistoupili k revizi své politiky. 

Výše zmiňované telefony byly distribuovány s bootloaderem zamčeným, brzy ale vyjde softwarová aktualizace, která bootloader odemkne. Modely, které budou mít zavaděč odemknutý již z výroby by se měly na pultech prodejen objevit již v sprnu. 

Témata článku: HTC, Smartphony, Kauzy, HTC Evo 3D

48 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Pablo 20. 7. 2011 12:57:15
    Jo a NTB nevyreklamuju, pokud si tam hodím Linuxy, místo původních Win...
  • Peter Pepo 20. 7. 2011 12:55:32
    Prepac, mas uplnu pravdu, dnes som na to natrafil... VOL DOWN + stredne +...
  • ... 19. 7. 2011 22:38:59
    3 TDO 137/2009 28 CDO 1452/2003 Stačí? :)
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení