HTC One: máme první snímek. Překvapí kovové hrany i tlačítka

A znovu @evleaks. Tentokrát tvrdí, že mají první tiskovou fotografii modelu M7 HTC One. Základní tvar odpovídá prvnímu renderu, který jsme viděli už začátkem ledna (viz úplný spodek tohoto článku). Charakteristické mřížky zůstávají, nové je rozložení senzorických tlačítek. Samostatné tlačítko pro přepínání mezi aplikacemi je pryč, tlačítko „domů“ se přesunulo doprava a na prostředku trůní logo výrobce. Nezvyklé řešení jak z pohledu designu, tak co do ergonomie.

Klepněte pro větší obrázek
Za pozornost stojí také hrany přístroje – vypadá to jako broušený/frézovaný kov, podobně jako u iPhonu 5
(obr.: @evleaks)

Připomínám, že konec spekulacím bude v úterý 19. ledna, kdy HTC pořádá tiskovou konferenci v Londýně. Zúčastní se jí i MobilMania, budeme vám tedy moct bezprostředně přinést první dojmy z novinky. Za pozornost stojí také fotoaparát zcela nového typu, který by mohl být v HTC One integrovaný.


Tato verze článku vyšla 9. února s následujícím nadpisem:

Zapomeňte na M7, nová vlajková loď ponese jméno HTC One

@evleaks ve svém posledním tweetu píše, že nová vlajková loď HTC, které už dva měsíce říkáme M7, přijde na trh jako HTC One. Výrobce tak chce dát jasně najevo, že tohle je absolutní vrchol. Je zde návaznost na loňskou řadu One, ale to i tehdejší vlajková loď měla přídomek X. Jak se asi budou jmenovat hierarchicky nižší telefony vyvíjené pod kódovým označením M4 a G2?

Klepněte pro větší obrázek
@evleaks je twitterový kanál, který se specializuje na úniky informací a fotografií nových telefonů. Ruku do ohně bych za ně nedal, ale v minulosti se většinou trefili, jako první přinesli na světlo světa fotky mnoha mobilů, jejich největším úspěchem bylo vyzrazení nových Lumií 820 a 920. Vyjde jim to i tentokrát?

Tato verze článku vyšla 5. ledna s nadpisem...

Šéf HTC ukázal špičkovou M7. Později přijdou i dvě levnější varianty

Momentálně nejočekávanějším smartphonem je HTC M7. Všechny dostupné informace najdete níže, dnes pro vás máme první skutečnou fotku – i když je zřejmé, že kvůli své kvalitě mnoho radosti neudělá.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Peter Chou a jeho HTC M7

O „únik“ se tentokrát postaral sám šéf HTC Peter Chou, když M7 vytáhnul na firemní novoroční party. Prvně bílou variantu, pak černou, prohodil něco o tom, jak skvěle fotí a později se M7 stala jedním z hromadně provolávaných hesel (viz video). Tomuhle Angličané říkají „teaser“ – Chou ukázal telefon celému světu, přesto velmi dobře věděl, že tímto způsobem o telefonu neprozradí vůbec nic.

Jinými kanály se na veřejnost dostaly informace o modelech HTC M4 a G2, které ve špičkové řadě doplní M7. Půjde o androidí smartphony nižšího kalibru, zřejmě nebudou představené hned s M7 a také na trh se dostanou později. Model M4 bude za M7 zaostávat jen mírně, základem bude dvoujádrový procesor Snapdragon s frekvencí 1,2 GHz, 2 GB RAM a 16 GB pro ukládání dat. Displej o velikosti 4,3" bude mít rozlišení 720p. Typ G2 bude pro méně náročné, procesor bude taktovaný na 1 GHz, operační paměť bude pouze 512 MB, displej bude 3,5palcový a fotoaparát 5Mpx.

Zdroj: NextTV, cnYES (Chinese)


Původní článek vyšel 23. ledna 2013 s tímto nadpisem:

HTC kašle na Barcelonu, M7 představí o 5 dní dříve. Budeme u toho

Veškeré dostupné informace (nebo spíše spekulace) o očekávané vlajkové lodi HTC M7 najdete níže. Nové je pouze to, že M7 nebude představena v Barceloně před startem veletrhu MWC 2013, ale už o pět dní dříve v Londýně a New Yorku. Londýnská akce bude ta hlavní, právě té se zúčastní CEO společnosti Peter Chou. Proč se HTC nedrží tradic a s premiérou nepočká na největší mobilní veletrh světa? Zřejmě nechtějí, aby M7 zapadla v davu konkurenčních novinek…

Přímo na místě bude také MobilMania. Kromě obvyklých tiskových fotek a technických parametrů vám tak přineseme první dojmy z novinky.

Klepněte pro větší obrázek 
Pozvánka od HTC. Vymazal jsem pouze místo konání. K uvedenému Greenwichskému času si přičtěte hodinu

Aktualizováno 22. ledna 2013

Tahle story nekončí, přicházejí další a další informace. Původní verze článku naleznete níže, tady jsou nové screenshoty z XDA fóra.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sense 5.0 v plné parádě. HTC se evidentně vydává cestou čistého designu, jednoduché a vzdušné grafiky. 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Také pro vás máme další dva rendery. Jeden vychází z toho původního, druhý odpovídá fotkám.
Kdo bude mít pravdu? UnwiredView, nebo HTC Source?

Aktualizováno 20. ledna 2013

Máme zde pokračování příběhu jménem HTC M7, vlajkové lodi, kterou má firma představit za pět týdnů na veletrhu MWC v Barceloně. Magazín AndroidPolice zveřejnil údajné fotografie smartphonu a už na první pohled je zřejmé, že se jedná o jiný design, než který nám minulý týden ukázal UnwiredView (viz původní článek níže). Technické parametry AndroidPolice neuvádí, a tak nezbývá než čekat na závěr února a oficiální premiéru.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
HTC M7 podle AndroidPolice? Designová nuda, vypadá prostě jen jako další HTC v řadě
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Stejný web přidává také první screenshoty s prvním pohledem na novou verzi UI Sense 5.0

Hned na úvod věc nejdůležitější: pohybujeme se v rovině webových drbů, proto níže uvedené informace berte s rezervou.

Klepněte pro větší obrázek
HTC M7 podle UnwiredView

Magazín UnwiredView zveřejnil první render smartphonu, který se za pár týdnů stane vlajkovou lodí značky HTC pro rok 2013. Model M7 bude představen v neděli 24. února – v předvečer startu barcelonského veletrhu MWC. Na telefonu je hned několik zajímavých skutečností.

  • Design: Displej je skrytý pod černým sklem, zřejmě bude mít jen velmi tenký rámeček. Mikrofon a sluchátko jsou skryté v bílých okrajích pod mřížkou vytvořenou mikrovrtákem.
  • Velikost displeje: Dnes jsou v módě obří úhlopříčky, čím víc, tím lépe a já jsem rád, že HTC tomuto trendu nepodléhá. Hodnota 4,7" rozhodně není malá, ale mohlo být „hůř“.
  • Infraport: HTC údajně vzkřísí tenhle dávno mrtvý prvek výbavy, smartphone díky němu poslouží jako univerzální dálkové ovládání.

Telefon má mít 1,7 GHz procesor se čtyřmi jádry a cenu kolem 13 000 Kč. Vypadá to, že se HTC hodlá odlišit od davu ostatních Androidů, snaží se vymyslet něco nového (v případě infraportu staro-nového), přidává zajímavý design. Nezbývá než počkat si na oficiální premiéru, MobilMania bude u toho.

Diskuze (125) Další článek: BlackBerry Enterprise Service 10 zvládne iOS i Android

Témata článku: HTC, HTC One, HTC One (E8), HTC One (M8), Největší úspěch, První screenshot, První snímek, Snímek, Twitterový kanál, Bílý okraj, Hra, Stejný web, Absolutní vrchol, Tenký rámeček


Určitě si přečtěte

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 41

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82