HTC Vive míří do volného prodeje. Nabídnou „smíšenou“ realitu [MWC]

Brýle HTC Vive pro virtuální realitu se dočkaly finální podoby a míří do volného prodeje. Počínaje 29. únorem je bude možné přeobjednat s tím, že k prvním uživatelům se dostanou 1. dubna. Oproti prvotní verzi však HTC ve spolupráci se společností Valve provedlo pár změn a první zákazníci tak dostanou možnost vyzkoušet „smíšenou“ realitu. Tedy nacházet se ve virtuálním světě a reagovat na podněty ze světa reálného.

Klepněte pro větší obrázek
HTC Vive Consumer Edition se po první (HTC Vive) a druhé (HTC Vive Pre) generaci konečně dostanou mezi širší veřejnost. Levné (ve srovnání s Oculusem Rift) ale nebudou.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Vive živě na MWC.

HTC tomu říká Vive Phone Services. Jednosuše řečeno jde o to, že ve virtuální realitě budete moci přijímat a uskutečňovat hovory, číst SMS zprávy, procházet nejbližší události a záznamy v kalendáři přímo skrze nasazené HTC Vive brýle. Zároveň bude volně dostupná verze brýlí obsahovat vylepšené algoritmy pro bezdrátové ovladače, původně chybějící čelní kamerku, pozměněné popruhy držící brýle na hlavě, ale také upravenou optiku a jasnější displej pro ještě lepší zážitek z virtuální reality.

Kolegové ze Živě.cz měli možnost vyzkoušet HTC Vive na vlastní kůži. Podívejte se na jejich dojmy a srovnání s Oculusem Rift.

Cenovka HTC Vive je oznámena na $799 (tedy cca 24 tisíc Kč) a Česká republika je jednou ze 24 zemí, kde budou přeobjednávky 29. února zahájeny.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Tiskové snímky HTC Vive Consumer Edition.

V době uvolnění pro veřejnost slibuje HTC přes 40 dostupných titulů pro virtuální realitu s tím, že rovnou dva dostanou zákazníci k brýlím zdarma a v plné verzi. Jedná se o Job Simulator: The 2050 Archives od studia Owlchemy Labs, ve kterém se člověk dostane do prostředí, kde roboti nahradili lidskou práci, a Fantastic Contraption od studia Nortway Games, kde se člověk ocitne ná letajícím ostrově a bude vlastníma rukama skládat zařízení o velikostě koně. 

Diskuze (1) Další článek: Huawei MateBook živě: ambice konkurovat Surfacu [video]

Témata článku: HTC, Virtuální realita, Viv, HTC Vive, První uživatel, Vive pro, Prodej, Real, Dostupná verze, Valve


Určitě si přečtěte