HTC vyčíslilo další obří ztrátu. Bude One A9 poslední nadějí firmy?

HTC vyčíslilo další obří ztrátu. Bude One A9 poslední nadějí firmy?

Vysoká konkurence na trhu smartphonů dopadá v posledních dvou letech na mnoho tradičních mobilních značek. Tlak dravých čínských firem a Applu dopadá momentálně nejtíživěji na HTC, které už druhý kvartál po sobě vykazuje obří ztrátu v řádu stovek milionů amerických dolarů. Za červenec až září skončila firma v přepočtu 3,33 miliardy korun v minusu. V předchozím čtvrtletí to bylo dokonce 6,4 miliardy korun.

Klepněte pro větší obrázek

HTC už dříve aktivovalo krizové mechanismy na záchranu společnosti. Firma představila ozdravný plán spojený s propouštěním, zahájila zpětný odkup akcií a také zařízla všechny větší investice včetně plánovaného evropského servisního centra v Brně (více o zrušení plánů na zprovoznění centra čtěte zde).

Ve většině případů se tak jedná o seškrtání nákladů. Firma ale potřebuje také růst a navýšit tržby. Zraky nejen akcionářů se tak nyní upínají na připravovaný nový smartphone, o kterém se hovoří jako o HTC One A9. Novinku, která se má podle prvních uniklých snímků vizuálně podobat iPhonu, chtějí Tchajwanci představit ve speciální virtuální premiéře 20. října. Pro tradiční smartphonovou firmu to může být produkt poslední záchrany.

Diskuze (34) Další článek: Známe ceny hodinek Samsung Gear S2. Na trhu budou v polovině listopadu

Témata článku: HTC, Hospodaření a finance, HTC One, HTC One (E8), HTC One (M8), HTC One A9, Vysoká konkurence, Zpětný odkup, Druhý kvartál

Určitě si přečtěte