HTC znovu ve ztrátě. Naděje vkládá do HTC One M8

HTC znovu ve ztrátě. Naděje vkládá do HTC One M8

V minulém období nespadlo HTC do finanční ztráty jen díky odprodeji podílu ve společnosti Beats, za první čtvrtletí 2014 ale už opět spadlo do červených čísel. Tchajwanská firma vydala kvartální hospodářské výsledky, podle kterých dosáhla čistá ztráta za měsíce leden, únor a březen 1,88 miliardy tchajwanských dolarů (cca 1,25 mld. korun). Ve stejném období loni to byl slabý zisk 85 milionů tchajwanských dolarů.

Firma jako příčinu udává špatně nastavenou marketingovou kampaň loňského modelu HTC One, nicméně očekává, že na konci právě probíhajícího 2. čtvrtletí bude zisková. Všechny karty nyní vsází na vlajkový model HTC One M8 a spoléhá se také na průběžně budované portfolio smartphonů střední třídy. Ve zvrácení nepříznivého trendu dávají managementu za pravdu údaje o tržbách: meziroční pokles o 23 % se zastavil v březnu, kdy tržby vzrostly o 2,2 % a ukončily tak více než dvouleté období kontinuálního poklesu.

Diskuze (32) Další článek: Samsung Galaxy S4 vs. Galaxy S5: duel dvou bratří

Témata článku: HTC, Hospodaření a finance, HTC One, HTC One (E8), HTC One (M8), Čistá ztráta, Minulé období, Naděje, Tchajwanský dolar, Dvouleté období

Určitě si přečtěte