Huawei ve střední Evropě předběhlo Apple. Xiaomi je tržní čtyřkou i bez oficiální distribuce

Huawei ve střední Evropě předběhlo Apple. Xiaomi je tržní čtyřkou i bez oficiální distribuce

Společnost Canalys vydala zajímavou statistiku tržních podílů smartphonových značek, která přímo zobrazuje situaci v zemích střední a východní Evropy (CEE). Celkově se v našem regionu za druhé kalendářní čtvrtletí 2017 prodalo 15,6 milionu smartphonů. Proti globálnímu modelu se první pětka liší – chybí v ní značky Vivo a Oppo a pořadí je trochu promíchané.

Klepněte pro větší obrázek

První pozici i u nás drží Samsung, kterému se dařilo s modelovými řadami A a J. Vlajkovým modelům Galaxy S8/S8+ se dařilo zejména u operátorů, ale někteří z nich trochu přecenili poptávku, a tak museli přistoupit k různým slevám nebo propagačním akcím. Celkem Samsung v regionu CEE distribuoval 5 milionů smartphonů za kvartál.

Klepněte pro větší obrázek

O druhé místo se už více než rok přetahuje Huawei s Applem – momentálně vedou Číňané o zhruba 50 tisíc distribuovaných jednotek. Dařilo se zejména modelu P10 Lite, který je ve středoevropském regionu králem střední třídy. Apple si drží pozici zejména díky cenově dostupnému modelu iPhone SE, ale dařilo se i stále vlajkovému iPhonu 7 Plus.

Velmi kuriózní situace panuje na čtvrtém místě, kde se (byť s uctivým odstupem za třetím Applem) umístilo čínské Xiaomi, ačkoli v našem regionu dosud prakticky nemá oficiální zastoupení. O prodej i marketing se tudíž starají individuální dovozci, ale i jejich činnost napříč regionem vyústila v objem prodeje 1,1 milionu kusů. Bestsellerem byla globální verze Xiaomi Redmi 4A, které se prodalo na 350 tisíc kusů. Na pátém místě se udrželo Lenovo, a to zejména díky atraktivní cenové nabídce.

Jaké moderní funkce na smartphonech opravdu využijete?

Diskuze (6) Další článek: Finální podoba odhalena. Toto je nový náramek Samsung Gear Fit2 Pro

Témata článku: Apple, Huawei, Lenovo, Samsung, Xiaomi, Smartphony, Střední třída, Hospodaření a finance, CEE, Statistika, Analýza, Byznys, Oficiální distribuce, Canalys, Distribuce, První pětka, #Apple, Dostupný model, Třetí apple, Tržní podíl, Moderní funkce, Pětka, Individuální dovozce, Globální model, Propagační akce

Určitě si přečtěte