Huawei vyvíjí skládací mobil s ohebným displejem. Hotový má být už příští rok

CEO Huawei Richard Yu v rozhovoru pro CNET řekl, že firma má fungující prototyp skládacího mobilu a hotový by mohl být už v roce 2018. Do té doby je nutné zapracovat na konstrukci i technologii ohebného displeje. „Teď máme dva displeje s mezírkou mezi nimi, což není dobré, musíme se jí zbavit,“ řekl Yu patrně v narážce na konkurenční ZTE, které v minulém týdnu představilo mobil se dvěma displeji. Lze je vyklopit do jedné plochy, ta je však přerušená masivní mezerou.

Zní to jako detail, ale pro konstrukci telefonu je fundamentální. Problém řeší Samsung, Lenovo a další, ale uspokojivě jej nevyřešil ještě nikdo. Povede se to právě Huawei? Firma hýří ambicemi a má velmi silný vývoj, vždyť podle World Intellectual Property Organization je za minulý rok na druhém místě celosvětového žebříčku s 3 692 patenty.

Yu také řekl, že nepochybuje o tom, že se Huawei stane největším výrobcem mobilů na světě: „Rozhodně předběhneme Apple i Samsung. To je náš osud. Nejsem možná skromný, ale nikdo nás nezastaví.“ Pomoct v tom má také razantnější útok na americký trh, který Yu pro příští rok naznačil. V severní Americe Huawei za letošní rok neprodala ani milión telefonů.

Vývoj skládacích mobilů jsme rekapitulovali v Týdnu mobilně:

Diskuze (1) Další článek: Draconius Go: mobilní Pokémon Go má kopii a zdatnou konkurenci zároveň

Témata článku: Huawei, Technologie, Hospodaření a finance, Koncepty, CES, Zajímavosti, Skládací displej, Displeje, Prototyp, Příští rok, Ohebný tablet, Letošní rok, Mobil, Americký trh, Největší výrobce, Fungující prototyp, USPTO, Konkurenční návrh, Gizmochina, Silný vývoj, ZTE axon m, Minulý rok, Milión telefonů, Ohebný smartphone, CNET


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 117

RECENZE: Samsung Galaxy Note 9 — modrožlutý náčrtník tahá esa z rukávu

RECENZE: Samsung Galaxy Note 9 — modrožlutý náčrtník tahá esa z rukávu

** Nejnovější Note z dílny Samsungu vylepšil pero S Pen. Přes Bluetooth s ním můžete třeba fotit selfíčka ** Telefonu narostla paměť, zvýšila se kapacita baterie, nově dostal i kapalinové chlazení ** Note 9 se neprofiluje jen jako pracovní nástroj, stejně velký důraz je kladen i na mobilní hry

Martin Chroust | 31