I Sony Ericsson přichází s hudbou, rozjíždí službu PlayNow

Sony Ericsson pohotově reaguje na hudební kampaň Nokie Comes With Music a rozjíždí vlastní službu PlayNow plus, která nabízí za určitý poplatek možnost stahování hudby přímo do mobilu. Výrobce to má vymyšlené docela dobře – v jeho telefonech bude speciální aplikace pro stahování hudby (prvním takovým mobilem se stane Sony Ericsson W902). Smlouva je uzavřena prozatím se čtyřmi hudebními vydavatelstvími. A nejedná se rozhodně o podřadné gramofirmy, v seznamu se objevují jména EMI, Sony BMG nebo Warner Music.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Jako první si úspěšnost služby výrobce otestuje ve Švédsku, pro spolupráci si vybral operátora Telenor. Uživatelé, kteří se rozhodnou služby využít, by pak neměli platit poplatek za stahování jednotlivých skladeb, ale pouze měsíční paušál 99 švédských korun. Přepočteno na naši měnu je to přibližně 240 Kč. Sony Ericsson plánuje službu postupně rozjet i v dalších evropských zemích. Myslíte, že má šanci i v České republice?

Zdroj: Sony Ericsson

Diskuze (5) Další článek: Mobility 9/08 - 35 tipů pro nejlepší mobily

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Sony Ericsson W902, Telenor, Play, Son, Hudební vydavatelství

Určitě si přečtěte