I T-Mobile rozšiřuje počet zemí v Eurotarifu

Od 1. ledna letošního roku mohou volat zákazníci O2 za ceny Eurotarifu také z Norska, Lichtenštejnska a Islandu. Naprosto stejný krok nyní učinil i T-Mobile, počet zemí, z nichž mohou jeho zákazníci volat za výhodnější „evropské“ ceny, se dnešním dnem zvyšuje na celkových devětadvacet. Se zvýhodněním EU stojí minuta odchozího hovoru ze zahraničí 16,54 Kč, minuta příchozího volání přijde na 8,09 Kč. Operátor se nechal slyšet, že nízké ceny zbavují zákazníky obav z volání ze zahraničí - například u paušálních zákazníků se průměrná délka hovoru zvýšila o 32 % a počet provolaných minut v roamingu vzrostl o 37 %.

Norsko, Lichtenštejnsko, Islanddo 31.12.2007od 1.1.2008
odchozí hovory v rámci dané zóny a do ČR34,51 Kč16,54 Kč
příchozí hovory17,85 Kč8,09 Kč
SMS9,52 Kč9,52 Kč
MMS16,66 Kč16,66 Kč

Pro aktivaci zvýhodnění EU je nejdříve nutné aktivovat zákadní Happy Roaming. Tím se také řídí sazby za textové a multimediální zprávy (viz. tabulka). Zvýhodnění EU nelze kombinovat s dalšími roamingovými zvýhodněními, například s Cestovatelem. Zákazník si volí zvýhodnění sám dle svého uvážení. Zvýhodnění EU lze objednat odesláním SMS ve tvaru ROA A EU na telefonní číslo 4603.

Možnosti nejvýhodnějšího volání v zahraničí v současné době využívá téměř 1,5 milionu zákazníků T-Mobile. Roamingové zvýhodnění EU si mohou tarifní zákazníci aktivovat od loňského srpna, majitelům Twist karet byl tento nejvýhodnější roamingový tarif nastaven automaticky. Vedle Eurotarifu nabízí operátor také zvýhodnění Cestovatel, jehož výhod v současné době využívá přibližně 135 tisíc zákazníků. Ti mohou volat ve 400 sítích 167 zemí celého světa. Nejoblíbenějšími destinacemi zůstávají Německo, Slovensko, Rakousko, Itálie, Chorvatsko, Francie, Velká Británie a Polsko.

Váš názor Další článek: Time Space Map: dějepis na mapách Google Maps

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, EU, Stejný krok, Euro, Počet, Mobil

Určitě si přečtěte