Ideální ovládání mobilu? Touchpad

Ideální ovládání mobilu? Touchpad

Touchpad je polohovací zařízení známé hlavně z notebooků. Jejich vývoji se věnuje společnost Synaptics, která představila svůj nápad pro využití touchpadu také v mobilních telefonech. Podobně jako u posledních modelů MP3 přehrávače iPod by zde touchpad sloužil hlavně pro procházení nabídkou - stačí prstem kroužit v kolečku a klepnutím potvrdit.

Klepněte pro větší obrázek

Touchpad by se ale dal v mobilních telefonech – zejména smartphonech – využít ještě účelněji. Představte si, že by telefonu úplně chyběla klávesnice a na její místo by přišla ploška touchpadu. Čísla by se dala i nadále volit klepnutím, posouvání prstu by ale navíc ovládalo kurzor na displeji. Anebo by se citlivá ploška umístila pod běžná tlačítka. Podívejte se na flashové demo, jak by to celé mohlo vypadat.

Nápad využít touchpad v mobilu se mi hodně líbí. Pokud je malá ploška schopná zaručit ovládání notebooku s obrovským displejem, touchpad na mobilním telefonu by mohl být ještě menší. Teď ale nezbývá než doufat, že tento projekt výrobci dotáhnout až do konce a nezůstane jen u zajímavé myšlenky.

24 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Naty 15. 9. 2004 12:19:09

    Konecne by nektery lidi prestali nosit ty hrozny ochranny pouzdra

  • Tomáš K. Drahoňovský 15. 9. 2004 10:16:29
    Tenhle způspb ovládání se mi velice zamlouvá. Ještě více se mi však líbily...
  • Descent 14. 9. 2004 22:31:26
    ... a bylo tu ještě dříve než rolovací váleček na N 7110.

komerční sdělení

Komerční sdělení