Informace o provozu v síti T-Mobile v uplynulých 24 hodinách

Praha, 15. srpna 2002 – Provoz sítě T-Mobile v uplynulých čtyřiadvaceti hodinách probíhal bez významných výpadků. Stejně jako v minulých dnech jsme zaznamenali výrazný nárůst uskutečněných hovorů a odeslaných SMS zpráv oproti provozu v běžném pracovním dni.

K růstu zatížení sítě dnes došlo v oblasti středních a severních Čech, kde je z tohoto důvodu průběžně navyšována kapacita sítě. Z oblastí, které již mají záplavovou vlnu za sebou, bylo uvolněno maximum dieselových agregátů a přesunuto právě do těchto regionů. Jenom v severních Čechách tak je tímto způsobem napájeno celkem 16 základnových stanic a pro případ potřeby je připraveno dalších deset záložních agregátů.

Nová mobilní základnová stanice byla instalována v Praze na Vítkově. Ta posiluje mobilní komunikaci především v zaplavených centrálních čtvrtích, a pokrývá tak například také oblast Karlína. Dieselových agregátů je nyní na území Prahy rozmístěno celkem 28.

V rámci spolupráce s pražským magistrátem T-Mobile včera a dnes rozeslal svým zákazníkům více než tři čtvrtě milionu SMS zpráv obsahujících čísla na krizové linky v hlavním městě a informace pro evakuované obyvatele Prahy. Důležité informace o krizových linkách dnes formou SMS zprávy obdrží také zákazníci v Ústí nad Labem.

„SMS zprávy se díky možnosti zasílání pouze do předem určené oblasti ukazují jako velmi efektivní prostředek komunikace v krizových situacích,“ říká Jiří Hájek, tiskový mluvčí společnosti RadioMobil.

Diskuze (11) Další článek: Oskarův WAP nabízí povodňové zpravodajství

Témata článku: I/O, Informace, Info, Dieselový agregát, Provoz, Informace o, Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39