Informace o provozu v síti T-Mobile v uplynulých 24 hodinách

Informace o provozu v síti T-Mobile v uplynulých 24 hodinách

Praha, 15. srpna 2002 – Provoz sítě T-Mobile v uplynulých čtyřiadvaceti hodinách probíhal bez významných výpadků. Stejně jako v minulých dnech jsme zaznamenali výrazný nárůst uskutečněných hovorů a odeslaných SMS zpráv oproti provozu v běžném pracovním dni.

K růstu zatížení sítě dnes došlo v oblasti středních a severních Čech, kde je z tohoto důvodu průběžně navyšována kapacita sítě. Z oblastí, které již mají záplavovou vlnu za sebou, bylo uvolněno maximum dieselových agregátů a přesunuto právě do těchto regionů. Jenom v severních Čechách tak je tímto způsobem napájeno celkem 16 základnových stanic a pro případ potřeby je připraveno dalších deset záložních agregátů.

Nová mobilní základnová stanice byla instalována v Praze na Vítkově. Ta posiluje mobilní komunikaci především v zaplavených centrálních čtvrtích, a pokrývá tak například také oblast Karlína. Dieselových agregátů je nyní na území Prahy rozmístěno celkem 28.

V rámci spolupráce s pražským magistrátem T-Mobile včera a dnes rozeslal svým zákazníkům více než tři čtvrtě milionu SMS zpráv obsahujících čísla na krizové linky v hlavním městě a informace pro evakuované obyvatele Prahy. Důležité informace o krizových linkách dnes formou SMS zprávy obdrží také zákazníci v Ústí nad Labem.

„SMS zprávy se díky možnosti zasílání pouze do předem určené oblasti ukazují jako velmi efektivní prostředek komunikace v krizových situacích,“ říká Jiří Hájek, tiskový mluvčí společnosti RadioMobil.

11 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Ivos C. 19. 8. 2002 6:44:49
  ad 1) Minimalne CSOB i PS CSOB funguje bez problemu uz nekolik...
 • Vlastik 18. 8. 2002 20:52:16

  1) Dnes uz se zda ze to funguje.

  2) Problem neni u banky ale u...

 • Champion 16. 8. 2002 13:42:59

  Jako je tomu u všech tiskových zpráv, schází mi v článku jasné o...


komerční sdělení

Komerční sdělení