Inovace: obrázek místo PINu

Do oblasti zabezpečení dat přichází zajímavá novinka. Místo toho, abyste si museli pamatovat posloupnost znaků vašeho alfanumerického hesla nebo číslice PINu, stačí jednoduše nakreslit obrázek na displej vašeho PDA. Technologie přitom rozeznává nejen jaký obrázek tvoříte, ale i jakým způsobem postupujete. Rozlišovacími údaji pro identifikaci hesla je tvar samotného obrázku, počet čar provedených stylusem, jejich pořadí a místo na displeji, kde byl obrázek započatý.

Klepněte pro větší obrázek
Tohle může být váš nový PIN

Výsledkem je velmi bezpečné heslo, které není snadné napodobit a jehož přesné provedení může znát pouze majitel. Koncept využití grafického hesla vyvíjejí odborníci na Univerzitě v Newcastlu a ti tvrdí, že takové heslo bude zapamatovatelné snáze než řetězec číslic a znaků. Pokud nemáte dobrou paměť na čísla, můžete si už teď místo toho pomalu začít nacvičovat různá sluníčka, domečky a kytičky.

Zdroj: MobileMag

Témata článku: Software pro mobily, PIN, Zajímavá novinka, Obrázek, Inovace, Obr

Určitě si přečtěte

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 8

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

10.  8.  2017 | Láska Jan | 30