Intel mobilizuje síly a zakládá jednotku mobilního nasazení

Intel mobilizuje síly a zakládá jednotku mobilního nasazení

Z dlouholeté války proti AMD v oblasti výkonu serverových, desktopových a notebookových čipů sice nakonec Intel vychází jako vítěz, ale trend, který mu naprosto utekl – velmi úsporná mobilní zařízení, začal bohužel řešit teprve nedávno.

V této oblasti nyní vládne ARM, který je takřka ve všech těchto zařízeních, včetně těch jednoduchých jako pračky a podobně. Pokud se navíc vyplní předpověď, že klasické počítače postupně zmizí z trhu a budou je používat jen velmi úzce specializované skupiny uživatelů, a jednoduchá a úsporná zařízení naopak ovládnou většinu segmentu, může to znamenat pro Intel opravdu velký problém.

Klepněte pro větší obrázek

Intel proto založil zcela novou mobilní divizi MCG (Mobile and Communications Group), která je určena pro tablety, mobilní telefony a podobně. Intel částečně spojil současné divize pro netbooky a tablety, ale vzhledem k tomu, že s netbooky to nevypadá příliš růžově, jde hlavně o spojení lidí a zrychlení vývoje, návrhů a také „Time to Market“, tedy jak rychle dostat produkty do finálního stádia a na trh.

Témata článku: Technologie, NASA

5 komentářů

Nejnovější komentáře

  • JeCh 23. 12. 2011 10:22:48
    Vůbec není pravda, že Intel se začal zajímat o mobilní zařízení až teď....
  • ananta 23. 12. 2011 9:21:30
    Zajímavé, že před lety ARM nepotřeboval a prodal, teď bije na poplach...
  • legnaw 23. 12. 2011 7:57:45
    mel by zalozit jednotku rychleho nachlazeni
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení