Interaktivní stůl nám zpříjemní život

Interaktivní stůl nám zpříjemní život

Představte si svět, kde vše ovládáte pouhým dotykem prstu. Svět kde si navíc všechna zařízení rozumí a komunikují se sebou bezdrátově. Tak nějak si budoucnost představuje i Microsoft, který sází na svou technologii Surface. Pokud jste o ní ještě neslyšeli, pak vězte že se jedná o interaktivní prostředí, kde bude interaktivní snad úplně všechno. Televize, stěny, dveře, pulty v barech, informační tabule, reklamní panely, ale i třeba ovládání výtahů nebo „obyčejný“ konferenční stolek. Dle vývojářů se tato technologie hodí skvěle na práci s obrázky a menu, mapy, navigaci. Zejména poslední dvě jmenované možnosti díky svým přednostem neušly ani pozornosti armády a tajných služeb.

Nás při demonstraci schopností technologie Microsoft Surface zaujal způsob výměny souborů, v tomto případě obrázků mezi digitálním fotoaparátem, interaktivním zařízením (konferenční stolek) a komunikátorem. Nejlépe si ho můžete prohlédnout sami na přiloženém videu, v podstatě jde jen o přetáhnutí obrázku prstem do požadovaného zařízení, jenž leží na povrchu stolu, ten díky infračerveným kamerám sám pozná co na jeho povrchu leží. Veškerá komunikace probíhá samozřejmě bezdrátově a velice rychle. No řekněte sami, jak by se vám líbilo mít každý den při snídani čerstvé noviny přímo na stole, aniž by bylo nutné při jídle soupeřit s otáčením stran.


Interaktivní konferenční stolek si najde místo v každé domácnosti

Témata článku: Ostatní, Příslušenství, Microsoft Surface, Microsoft Surface 64GB Wi-Fi

15 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Matko 8. 12. 2007 15:41:48
    JJ MacOS to je ten ktory rozbija v poslednej dobes vsetky HDD. Keby to...
  • Aleš Pospíšil 25. 11. 2007 23:34:25
    Funguje, teď jsem to zkoušel.
  • micindev 25. 11. 2007 18:38:35
    restaurace, predajne operatorov a poskytovatelov sluzieb atd...pochybujem...
Určitě si přečtěte

Chytrý adaptér NextDrive Plug a webová kamera NextDrive Cam S: osobní cloud s dohledem

Chytrý adaptér NextDrive Plug a webová kamera NextDrive Cam S: osobní cloud s dohledem

** Chytrý adaptér do zásuvky poslouží jako osobní cloud ** Pomocí webové kamery získáte dálkový dohled ** Mobilní aplikace umožní rychlý přístup na disk, flasku nebo webovou kameru

20.  7.  2017 | Michlovský Jakub | 1


komerční sdělení

Komerční sdělení