Interaktivní stůl nám zpříjemní život

Představte si svět, kde vše ovládáte pouhým dotykem prstu. Svět kde si navíc všechna zařízení rozumí a komunikují se sebou bezdrátově. Tak nějak si budoucnost představuje i Microsoft, který sází na svou technologii Surface. Pokud jste o ní ještě neslyšeli, pak vězte že se jedná o interaktivní prostředí, kde bude interaktivní snad úplně všechno. Televize, stěny, dveře, pulty v barech, informační tabule, reklamní panely, ale i třeba ovládání výtahů nebo „obyčejný“ konferenční stolek. Dle vývojářů se tato technologie hodí skvěle na práci s obrázky a menu, mapy, navigaci. Zejména poslední dvě jmenované možnosti díky svým přednostem neušly ani pozornosti armády a tajných služeb.

Nás při demonstraci schopností technologie Microsoft Surface zaujal způsob výměny souborů, v tomto případě obrázků mezi digitálním fotoaparátem, interaktivním zařízením (konferenční stolek) a komunikátorem. Nejlépe si ho můžete prohlédnout sami na přiloženém videu, v podstatě jde jen o přetáhnutí obrázku prstem do požadovaného zařízení, jenž leží na povrchu stolu, ten díky infračerveným kamerám sám pozná co na jeho povrchu leží. Veškerá komunikace probíhá samozřejmě bezdrátově a velice rychle. No řekněte sami, jak by se vám líbilo mít každý den při snídani čerstvé noviny přímo na stole, aniž by bylo nutné při jídle soupeřit s otáčením stran.


Interaktivní konferenční stolek si najde místo v každé domácnosti

Témata článku: Ostatní, Příslušenství, Microsoft Surface, Microsoft Surface 64GB Wi-Fi, Stůl

Určitě si přečtěte

Healbe Gobe 2: náramek, který může změnit pravidla hry [recenze]

Healbe Gobe 2: náramek, který může změnit pravidla hry [recenze]

** Healbe GoBe 2 přináší na trh funkce, které nikdo jiný nenabízí ** Technologie Flow dokáže změřit přijaté kalorie automaticky ** Jako jeden z prvních vám GoBe 2 změří i krevní tlak

19.  10.  2017 | Měchura Milan | 16

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

** 17 bluetooth sluchátek v přímém souboji ** Potiskli jsme stovky stran v testu tankových tiskáren ** 23 služeb Googlu, které pravděpodobně neznáte

11.  10.  2017 | časopis Computer | 1

Jak vybrat mobil, když se bojíte rozbitého displeje

Jak vybrat mobil, když se bojíte rozbitého displeje

** Takový výběr je jednoduchý, ale takový mobil pravděpodobně nechcete. ** Takže se zaměříme na výběr ochrany. Jaké pouzdro vybrat? ** Připravte se, že bez kompromisu to nepůjde.

8.  10.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 20

Google Pixel Buds: Umělá inteligence na provázcích

Google Pixel Buds: Umělá inteligence na provázcích

4.  10.  2017 | Kůžel Filip | 4