iPhone 7 má dobrý start, aneb příběh o tom, jak jediný tweet zhodnotil Apple o 400 miliard

iPhone 7 má dobrý start, aneb příběh o tom, jak jediný tweet zhodnotil Apple o 400 miliard

Apple má za sebou chmurné období, ve kterém poprvé v historii poklesl prodej iPhonů a nepomohl ani „v pololetí“ představený malý iPhone SE. Napjatě se čekalo na iPhone 7 a spekulace říkaly, že ani to nebude žádná sláva. Pak vyšlo najevo, že Apple poruší tradici a letos se nepochlubí počtem prodaných iPhonů za první víkend. Všichni měli jasno v tom, že je za tímto rozhodnutím strach ze slabých prodejů.

Dynamiku celé situace však obrátil naruby jediný tweet. Napsal ho John Legere, šéf amerického T-Mobilu a říká se v něm, že předobjednávky iPhonu 7 jsou největší v historii T-Mobilu.

Jediná věta obrátila smýšlení investorů a akcie Applu vyskočily o 3 %, což za současné situace znamená zhodnocení o více než 400 miliard korun.

Pozitivní zprávy přichází i od operátora Sprint, který byl ještě konkrétnější. Předobjednávek je o 375 % více, než před rokem!

Diskuze (149) Další článek: Akce i pro Česko: K nové Sony Xperii XZ špičková sluchátka zdarma

Témata článku: Apple, iPhone, Nákup a ceny, T-Mobile, Hospodaření a finance, SuperZáří, Akcie, John Legere, Předobjednávky, Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 7, Apple iPhone 7 128GB, Apple iPhone 7 256GB, Apple iPhone SE, Apple iPhone SE 64GB, Příběh, Dobrý, Věta, Mil, Start, Tweet, První víkend, Tom, APP, Sprint

Určitě si přečtěte