iPhone bude chytrý jen na půl

Ve středu představený Apple iPhone je svými tvůrci označován za revoluční telefon, který spojuje jednoduché a přehledné ovládání spolu s maximální výbavou chytrých mobilů. Právě otevřený operační systém má být jednou z hlavních výhod. V telefonu bude pracovat operační systém OS X známý z počítačů Apple. Dalo se očekávat, že mobilní verze systému bude o ledacos ochuzena, ale jedna ze zásadních informací s tím spojená prosákla až po tiskové konferenci.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Apple iPhone

Pro Apple iPhone budou totiž vyvíjeny pouze speciální aplikace, což by nebylo až tak překvapující. Ve Windows Mobile také nespustíte programy pro Windows XP. Ale aplikace pro iPhone bude dodávat výhradně Apple, aplikace jiných vývojářů nebude možné v telefonu spustit. Výrobce se tak chce chránit před nestabilitou nebo případným poškozením operačního systému a chce zabezpečit bezproblémový chod svého zařízení. Ale to pravé kouzlo chytrého telefonu se tím vytrácí. Doplňkových aplikací bude málo, nebudou určitě levné a nebudou na výběr jiné alternativy. O nekonečných databázích programů pro Symbian S60, Windows Mobile, ale i Symbian UIQ si budou moci majitelé iPhonů nechat jen zdát.

Více informací o Apple iPhone:

Diskuze (53) Další článek: Soutěž o Sony Ericsson W850i od Vodafonu

Témata článku: Apple iPhone, Apple iPhone 16GB, Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 7, Představený apple, Chytrý, Případ poškození, Přehledné ovládání, Půl

Určitě si přečtěte