iPhone čekají příjemné změny

Kromě velké vlny nadšení, které Apple iPhone vyvolal, byla spousta uživatelů zklamána mnohdy nesmyslnými omezeními, na která u mobilních telefonů nebyli zvyklí. V souvislosti s tím, že Apple svůj mobil blokuje, vznikla spousta pokusů, jak si telefon vylepšit a osvobodit jej od omezení výrobce i operátora.

Už před několika týdny bylo oznámeno, že se iPhone oficiálně otevírá aplikacím třetích stran. Ale i jinak Apple postupně mění taktiku a začíná být k uživatelům vstřícnější. Jinak se totiž nedá pochopit vyjádření společnosti, že se v dohledné době můžeme těšit na softwarové úpravy v telefonu. Ty by měly být do přístroje přidávány postupně, Apple by se totiž rád vyhnul situaci u jiných mobilů, kdy je třeba uživatelem využíváno jen 10% ze všech dostupných funkcí. Apple se tím současně snaží o to, aby upgrade softwaru telefonu byl pro běžného uživatele více žádoucí než snaha o nelegální úpravy. Je tedy docela pravděpodobné, že se dočkáme rozšíření možností vestavěného Bluetooth nebo možnosti natáčet video. Rýsuje se také mnohem užší spolupráce se serverem YouTube.

Klepněte pro větší obrázek
Přibudou v této notoricky známé matici ikon nové položky?

Osobně nepatřím k velkým zastáncům ani kritikům iPhonu. Myslím si ale, že by Apple udělal mnohem lépe, kdyby místo prohlášení o zlepšování software raději uveřejnil, co konkrétně na svém produktu hodlá zlepšit.

Diskuze (31) Další článek: O2 vylepší své „všečíslo“ 1188

Témata článku: Apple iPhone, Apple iPhone 16GB, Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 7, Příjem

Určitě si přečtěte