iPhone čekají příjemné změny

Kromě velké vlny nadšení, které Apple iPhone vyvolal, byla spousta uživatelů zklamána mnohdy nesmyslnými omezeními, na která u mobilních telefonů nebyli zvyklí. V souvislosti s tím, že Apple svůj mobil blokuje, vznikla spousta pokusů, jak si telefon vylepšit a osvobodit jej od omezení výrobce i operátora.

Už před několika týdny bylo oznámeno, že se iPhone oficiálně otevírá aplikacím třetích stran. Ale i jinak Apple postupně mění taktiku a začíná být k uživatelům vstřícnější. Jinak se totiž nedá pochopit vyjádření společnosti, že se v dohledné době můžeme těšit na softwarové úpravy v telefonu. Ty by měly být do přístroje přidávány postupně, Apple by se totiž rád vyhnul situaci u jiných mobilů, kdy je třeba uživatelem využíváno jen 10% ze všech dostupných funkcí. Apple se tím současně snaží o to, aby upgrade softwaru telefonu byl pro běžného uživatele více žádoucí než snaha o nelegální úpravy. Je tedy docela pravděpodobné, že se dočkáme rozšíření možností vestavěného Bluetooth nebo možnosti natáčet video. Rýsuje se také mnohem užší spolupráce se serverem YouTube.

Klepněte pro větší obrázek
Přibudou v této notoricky známé matici ikon nové položky?

Osobně nepatřím k velkým zastáncům ani kritikům iPhonu. Myslím si ale, že by Apple udělal mnohem lépe, kdyby místo prohlášení o zlepšování software raději uveřejnil, co konkrétně na svém produktu hodlá zlepšit.

Témata článku: Apple iPhone, Apple iPhone 16GB, Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 7, Příjem

Určitě si přečtěte

Proč je vodotěsný mobil drahý

Proč je vodotěsný mobil drahý

** Proč už dávno nejsou všechny smartphony vodotěsné? ** Technologii máme a je to tak užitečné. ** Odpověď je jednoduchá – je to hodně drahé.

1.  10.  2017 | Kůžel Filip | 65

Jak Apple iPhone za 10 let změnil svět

Jak Apple iPhone za 10 let změnil svět

** 9. ledna 2007 Steve Jobs představil první iPhone. Přesně před 10 lety ** Vyvolal pozdvižení. To ještě nikdo nevěděl, že tenhle mobil změní svět ** Provedeme vás dekádou evoluce a inovacemi jednotlivých modelů

12.  9.  2017 | Kůžel Filip, Miksa Martin | 161

Apple iPhone 7 Plus: ukázková galerie časopisu Computer

Apple iPhone 7 Plus: ukázková galerie časopisu Computer

V aktuálním čísle časopisu Computer 12/16 vyšla recenze smartphonu Apple iPhone 7 Plus. Tady k ní máte několik ukázkových fotek a video.

10.  11.  2016 | časopis Computer, Michlovský Jakub

Apple iPhone 7 Plus: dlouhý a širokoúhlý [recenze]

Apple iPhone 7 Plus: dlouhý a širokoúhlý [recenze]

** První telefon od Apple se dvěma čočkami ** Odstranění 3,5mm jacku zatím bolí a ne málo ** Zvýšená odolnost a dvojice reproduktorů byla nutná evoluce

9.  11.  2016 | Michlovský Jakub | 70